Finish Line Ceramic Wax Lube olej parafinowy 120ml

35,90 zł
Brutto

Zaawansowany olej parafinowy z dodatkiem azotku boru i fluoropolimerów. Ceramic Wax Lube zapewnia całkowitą czystość napędu przez wiele kilometrów. Zwiększa sprawność i żywotność zespołu napędowego w naszym rowerze. Polecany na suche i pyliste warunki. 

Finish Line oleje i smary do roweru
Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady i cennik dostaw

 

Bezpieczne zwroty

Ceramic Wax Lube jest rowerowym olejem na bazie wosku. Tworzy czystą i suchą powłokę smarującą. Olej dzięki swoim właściwościom nie zbiera brudu i pyłu, jest płynny i nie lepi się. Olej jest idealnym wyborem dla poważnych rowerzystów, którzy chcą zminimalizować czas na czyszczenie układu napędowego i zwiększyć ilość czasu spędzanego w siodle. Małą (60ml) buteleczkę warto mieć ze sobą na wyjeździe rowerowym. 

Olej Ceramic Wax Lube stosowany przez zawodowe drużyny w mokrych warunkach nawet na dystansach 200 km. Jest to idealny olej dla kolarza, który chce minimalizować czas spędzony na utrzymaniu napędu. Przy każdej aplikacji oleju powiększamy powłokę ceramiczną na łańcuchu rowerowym. Powłoka ceramiczna zapewnia dużą trwałość kolejnym smarowaniom oleju.

Z Finish Line Ceramic Wax nie ma wilgoci i kleistości na łańcuchu i częściach napędu. Dzięki temu brud nie jest absorbowany na powierzchni łańcucha. Olej zapewnia niskie tarcie dzięki czemu części napędu pracują płynnie i wolniej się zużywają.

Cechy:

  • bardzo wytrzymały
  • idealny w suchym klimacie i przy dużej ilosci brudu
  • tworzy powłokę ceramiczną na powierzchni ciernych
  • opatentowany nano-Ceramic Chemistry

Wskazówki dotyczące stosowanie oleju

Zastosuj hojnie na czysty łańcuch (odtłuścić, spłukać wodą i osuszyć). Przepracuj smar i wytrzyj nadmiar. Zastosuj ponownie po 1 przejażdżce, aby zakończyć proces powlekania ceramicznego. Przed pierwszym smarowaniem należy dobrze odtłuścić łańcuch usuwając brud i pozostałości innych olei. Zalecany jest środek odtłuszczający Finish Line Speed Cleaner. Po trzecim smarowaniu olej w pełni pokryje łańcuch roweru.

Olej Ceramic Wax Lube należy nanosić na łańcuch na każde ogniwo łańcucha roweru jak na zdjęciu.

Nanoszenie oleju na łańcuch roweru.

UWAGA: Białe ceramiczne cząstki mogą stać się szare lub czarne w trakcie użytkowania czasie. To przebarwienie jest normalne i nie zagrażają wydajności. Po kilku aplikacjach ten efekt osłabnie.

Jak dobrać olej do warunków?

Aby wybrać odpowiedni olej do smarowania łańcucha roweru warto rozważyć warunki w których będziemy się poruszać. Finish Line oferuje szeroką gamę olei do łańcucha rowerowego posiadających różne właściwości. Oleje na mokre warunki różnią się od suchy lepkością. Oleje zawodnicze dają mniejsze opory toczenia lecz częściej trzeba je stosować. Rozwiązaniem bardziej uniwersalnym jest olej 1-Step.

Wybierz właściwy olej do roweru
036121006058

Zobacz także