Hulajnogi elektryczne stały się w Polsce bardzo popularne dzięki współdzielonym hulajnogom wypożyczanym na minuty. Coraz więcej osób decyduje się na zakup własnej. Nie zawsze jednak można hulajnogę ze sobą zabrać - wchodząc do sklepu, kawiarni czy odwiedzając znajomych. Z naszych obserwacji wynika, że najczęstszym zabezpieczeniem jest linka. Hulajnoga elektryczna to wydatek od 600 do 2000 złotych. Jednak chyba nadal traktowana jest w Polsce jak zabawka dla dzieci i nikt nie myśli na poważnie o jej ochronie przed kradzieżą. Taką linkę przeciąć można zwykłym sekatorem, a cena hulajnogi to bardzo łakomy kąsek dla złodzieja.
Przygotowaliśmy dla Was zestawienie polecanych i przetestowanych zapięć, którymi zabezpieczycie swoją hulajnogę.
1. Łańcuch Abus Ivera Chain 7210 110cm
To zabezpieczenie najlepiej sprawdzi się w miejscach o średnim ryzyku kradzieży. Łańcuch ma długość 110 cm, co pozwala dwukrotnie opleść nim hulajnogę. Ułatwia także przypięcie jej do większych obiektów. Jest również świetnym rozwiązaniem dla osób jeżdżących we dwójkę. Długi łańcuch spokojnie pozwoli na spięcie dwóch hulajnóg.
Waga 1,68 kg powoduje, że najlepiej transportować go w plecaku. Owinięty na kierownicy zaburzy wywarzenie hulajnogi i będzie przeważał na jedną stronę. Zdecydowanie zmniejsza to przyjemność z jazdy.
Zobacz więcej szczegółów: Abus Ivera Chain 7210 110cm

2. Zapięcie U-lock Kryptonite New-U Evolution Mini 7 + linka
Poręczne, mocne i stosunkowo lekkie zapięcie w formie u-locka. Konstrukcja szekli New-U zapobiega skręcaniu i wyrywaniu końcówek pałąka z zamka, przez co trudniej jest rozerwać zabezpieczenie. Dodatkowo posiada linkę o długości 120 cm. Pozwala dodatkowo opleść hulajnogę, co pozwala ją dodatkowo zabezpieczyć. Linką można przypiąć drugą hulajnogę, ale należy pamiętać, że będzie ona dużo słabiej zabezpieczona od tej przypiętej u-lockiem.
Zapięcie waży 1,61 kg, dlatego najlepiej przewozić je w plecaku. Długość 17,8 cm i szerokość 8,3 cm pozwalają łatwo przypiąć hulajnogę do mniejszych obiektów, takich jak stojaki rowerowe czy barierki.
Zobacz więcej szczegółów: Kryptonite New-U Evolution Mini 7 + linka

3. Zapięcie U-lock OnGuard PitBull Medium 8006M
Zapięcie to zaprojektowane zostało jako solidne zabezpieczenie dla rowerów. U-lock wyposażony jest w Z-Cylinder, chroniący zamek i uodparniający go na próby rozbicia, rozerwania czy rozwiercenia.
Zwarta konstrukcja z krótką szeklą powoduje, że przypiąć nim można hulajnogę do wąskich barierek lub stojaków na rowery. Waży 1,20 kg, dlatego najlepiej przewozić go w plecaku.
Zobacz więcej szczegółów: OnGuard PitBull Medium 8006M

4. Zapięcie składane Abus Bordo Lite 6055 60 cm
Abus Bordo Lite 6055 ma długość 60 cm, a jego składana konstrukcja czyni go bardzo wygodnym i praktycznym zapięciem. Rozkłada i składa się bardzo szybko. Łatwo przypiąć nim hulajnogę do większych obiektów, także o nietypowych kształtach. Rozmiary zapięcia powodują, że wygodnie można je zmieścić w każdej torbie, plecaku, a nawet w kieszeni.
Zabezpieczenie waży zaledwie 440 g. Z dostępnym w sprzedaży uchwytem, Abus Bordo Lite 6055 można bez problemu przewozić przypięte do drążka kierownicy. Niska waga powoduje, że jest niewyczuwalne w czasie jazdy i nie zaburza wyważenia hulajnogi.
Zobacz więcej szczegółów: Abus Bordo Lite 6055 60cm

5. Zapięcie składane Abus uGrip Bordo 5700/80
Jest to lekkie i praktyczne zapięcie, które doskonale sprawdzi się na mieście. Ma długość 80 cm i waży jedynie 830 g. Wymiary oraz składana konstrukcja pozwalają na przypięcie hulajnogi do najróżniejszych obiektów, także tych większych i o niesymetrycznym kształcie.
Niska waga oraz dołączony do zabezpieczenia uchwyt pozwalają bezproblemowo wozić je na drążku kierownicy.
Zobacz więcej szczegółów: Abus uGrip Bordo 5700/80
