Oświetlenie rowerowe

Oświetlenie rowerowe to niezbędne wyposażenie każdego rowerzysty. W zależności od warunków i terenu w którym się poruszamy warto odpowiedni dobrać lampkę rowerową. Wybierając przednie oświetlenie do jazdy w mieście zwróćmy uwagę na kąt świecenia - warto by był szeroki choć nie koniecznie całej mocy lampki rowerowej. Dajmy się zauważyć innym kierowcom i pieszym. O ile w mieście wystarczą lampki informacyjne, poza miastem lub na nieoświetlonych drogach warto rozważyl przednią lampkę która da mocniejsze światło do ok 200 lm. Jeśli planujemy szybko poruszać się w terenie nieoświetlonym np w lesie warto pomyśleć o jeszcze mocniejszym świetle do roweru. Tylne oświetlenie roweru to przede wszystkim oświetlenie informacyjne. Tu mamy mniejszy zakres strumienia światła: słabszy w mieście i mocniejszy poza miastem gdzie widoczność z dużej odległości ma większe znaczenie ponieważ prędkości są większe.

Ważnym aspektem oświetlenia roweru jest nie tylko nasza widoczność, a także bezpieczeństwo innych użytkowników drogi. Zwracajmy uwagę na dostosowanie trybu świecenia i odpowiedniej regulacji światła by nie oślepiać innych. Pamiętaj, że dobre oświetlenie rowerowe to klucz do bepiecznej jazdy na rowerze!

Oświetlenie rowerowe Jest 161 produktów

Podkategorie

 • Przód

  Przednie oświetlenie do roweru spełnia dwie podstawowe funkcje: widoczność dla innych uczestników ruchu, oświetla drogę dla rowerzysy. W zależności od miejsca, w którym znajduje się rowerzysta możliwe są różne rodzaje lampek rowerowych. Lampki bardzo mocne z szerszym promieniem świetlnym oświetlą drogę i zapewnią widoczność z dużego dystansu. Mocne lampki rowerowe mogą także pełnić głównie funkcję widoczności z dłuższych dystansów co okaże się szczególnie przydatne dla kolarzy szosowych i wszystkich, którzy lubią pokonywać dystanse poza miastem. W mieście, gdzie drogi są oświetlone często wystarczy funkcja informacyjna lampki rowerowej. 

  Poza podstawową funkcją oświetlenia rowerowego przy doborze lampki rowerowej warto zapoznać się ze sposobem jej ładowania ( bateria, aukumulator ), rodzajem mocowania do roweru, kasku. Przydata może okazać się funkcja odporoności na wstrzący i wodę. Oświetlenie przednie roweru to podstawa bezpieczeństwa w ruchu.

 • Tył

  Oświetlnie roweru z tyłu to podastawa bezpieczeństawa rowerzysty po zmroku. Wybierz odpowiednią lampkę dla siebie. Ładowaną na USB, wodoodporną z szerokią czy wąską wiązką światła.

 • Zestawy

  W parze raźniej, możesz od razu kupić komplet lampek rowerowych i przednich. 

 • Uchwyty i akumulatory

  Uchwyty do lampek rowerowych to dodatkowe akcesoria rowerowe przydatne by wymienić stary uchwyt czy zamontować drugi uchwyt na innym rowerze. Część lampek rowerowych posiada także dodatkowe uchwyty na kask rowerowy, dzięki któremu wygodniej poruszać się w terenie gdzie ważniejsze jest oświetlenie miejsca w które patrzymy niż kierunek kierownicy. 

  Dodatkowy akumulator do oświetlenie rowerowego to dodatkowe wyposażenie. Pomoże nam zmienić szybko rozładowany akumulator na naładowany co może przydać się podczas dłuższych wyjazdów. Szczególnie przydatne dla tych którzy korzystają z bardzo mocnego oświetlenie do roweru.

  Znajdziesz tu także ładowarki do akumulatorów.

 • Odblaski

  Odblaski są nieodzowne dla bezpieczeństwa przy złej widoczności, deszczu, niepogodzie i po zmierzchu. Trudno sobie również bez nich wyobrazić dalszą rowerową wyprawę, na której z pewnością przyjdzie Wam również poruszać się po drogach uczęszczanych także przez samochody. Kamizelki, opaski, klipsy i innego rodzaju gadżety zapewnią Wam widoczność zarówno za dnia, jak i w nocy.

na stronę
Wyświetlono 1 - 12 z 161 produktów
Wyświetlono 1 - 12 z 161 produktów