Zapięcia rowerowe

Zapięcia rowerowe to podstawowa ochrona przez kradzieżą. Do najbezpieczniejszych zapięć rowerowych należą U-lock, łańcuch z kłódką i zabezpieczenie składane oraz blokady koła czy siodełka roweru. Solidne zabezpieczenie roweru zbudowane są z hartowanej stali. Konstrukcja zapięć do roweru dzieli je ze względu na wygodę użytkowania, wagę czy sposób ich przewożenia. 

 • Zapięcia rowerowe w kształcie podkowy ( typu U-lock) to zabezpieczenie, które przy podwójnym ryglowaniu wymaga albo dwukrotnego przecięcia co nie jest proste albo forsowania zamka.
 • Zapięcia rowerowe składane typu Bordo to większa elastyczność w przypinaniu roweru i większa wygoda w transporcie. Są to z reguły lżejsze zapięcia względem U-lock.
 • Łańcuchy to wciąż uniwersalny i solidny sposób na ochronę przed kradzieżą. Dają dużą elastyczność przypinania roweru.

W taj kategorii znajdziesz także zabezpieczenie motocykla. Blokada motocyklowa to na przykład blokada tarczy hamulcowej. Dzięki niej unieruchmisz skój motor czy skuter. Do przypinania motoru świetnie sprawdzą sie także łańcuch z kłódką czy U-locki.

Z każdej grupy powyższych zapięć rowerowych i motocyklowych uda się wybrać solidne zabezpieczenie nawet do bardzo drogich rowerów. Czym się kierować? W zapięciach rowerowych warto skupić się na poniższych cechach:

 • stopień bezpieczeństwa - w zależności od ceny roweru oraz zagrożenia miejsca w którym przypinamy rower
 • transport zapięcia - w torbie? koszyku? czy potrzebny jest uchwyt?
 • waga - zapięcia z wyższej półki zachowują relatywnie niską wagę do skali bezpieczeństwa
 • wygoda przypinania (wielkość/ długość zapięcia) - najbardziej elastyczny jest łańcuch, kolejne zapięcia składane i u-lock
 • zamek - złożoność zamka

Bezpieczne zapięcia rowerowe dadzą nam komfort w użytkowaniu roweru. Wśród zapięć o niskim stopniu bezpieczeństwa są linki rowerowe. Linką zabezpieczajmy rower w naprawdę bezpiecznych miejscach lub jako dodatkowe zabezpieczenie. Złodziej przeważnie wybiera rower przypięty linką.W naszym sklepie rowerowym pomożemy wybrać Ci odpowiednie zabezpieczenie.

Zapięcia rowerowe Jest 224 produktów

Podkategorie

 • U-Lock

  U-lock to jedno z klasycznych zabezpieczeń roweru. To zapięcie rowerowe chroni przed atakiem na zgniatanie, przecinanie, wyginanie czy rozwiercanie zamka. U-lock to zabezpieczenie roweru z odpowiednio hartowanej stali, gdzie rdzeń jest elastyczny a zewnętrzna powłoka twarda, by zabezpieczyć przez przecinaniem. Dobry U-lock posiada podwójny rygiel, dzięki któremu by złamać zapięcie należy przeciąć je dwukrotnie. Dobrej jakości U-Locka nie przetną nożyce, czy zwykła piła kątowa a takimi narzędziami posługuje się najczęściej złodziej.

  Bezpieczna blokada roweru typu U-lock, to bezpieczny rower. W naszym sklepie rowerowym w Warszawie przy metrze plac Wilsona pomożemy Ci je dobrać. U nas wybierzesz odpowiednią wielkość, stopień bezpieczeństwa zachowując kompromis z wagą. W naszym sklepie rowerowym pokażemy Ci różnicę miedzy U-lockami oraz sposobami ich transportu. Przyjeżdzając do nas rowerem będziesz miał okazję przymierzyć wybrany ulock przed zakupem.

  Wśród nachych akcesorii rowerowych znajdziesz zapięcia takich marek jak: Abus, Kryptonite, OnGurard, Knog.

  Jeśli zastanawiasz się jaki U-lock wybrać polecamy sugerować się nie tylko wagą czy wielkością, ale także:

  • skalą bezpieczeństwa producenta
  • oceną niezależnych firm ( Sold Secure czy ART)
  • grubością
  • czy występuje podwójny rygiel

  Wszystko to znajdziemy w naszym zestawieniu w formie tabeli u-locków.

  Skala poziomów bezpieczeństwa Abus

 • Zapięcia składane

  Zabezpieczenia składane zrewolucjonizowały rynek zapięć. Inżynierowie firmy Abus stworzyli nową kategorię która stała się popularna w Europie dzięki swym zaletom. Łączy w sobie cechy najmocniejszych zapięć typu U-lock oraz elastyczność łańcucha dzięki której dużo łatwiej przypiąć rower. Zapięcia składane mają jeszcze jedną ważną cechę są kompaktowe i dużo łatwiejsze w prewożeniu. Składają się się ze stalowych paneli połączonych specjalnie zaprojektowanymi nitami zabezpieczonymi tak by nie było do nich łatwego dostępu. Ten rodzaj zapięć do roweru jest też w porównaniu do U-locków w swojej skali bezpieczeństwa jest często lżejszy co jest kolejny atutem dla każdego rowerzysty.

  Abus Bordo - wygoda i bezpieczeństwo Twojego roweru.

  Skala poziomów bezpieczeństwa Abus

 • Łańcuch z zamkiem

  Łańcuch rowerowy z zamkiem to jedno z podstawowych zabezpieczeń roweru. Zbudowany z oczek z hartowanej stali, kłódki oraz odpowiednio przygotowanego pancerza. Łańcuch jest świetnym rozwiązaniem jeśli zależy Ci na większej elastyczności przeworzenia i zapinania. Często nieco cięższe względem u-locka, za to wygodniejsze przy zabezpieczaniu roweru. Łańcuchy z zamkiem świetnie nadają się do zabezpieczenia motoru czy jako stałe zabezpieczenie np w garażu podziemnym. Dodatkowym auttem wybranych łańcuchów rowerowych z zamkiem jest to, że można je przywiązać w pasie. Nie musisz ich przypinać do roweru, kiedy nie masz ze sobą żadnego plecaka. Abus, Kryptonite czy OnGuard stworzyli łańcuchy z kłódką, które poziomem bezpieczeństwa odpowiadają u-lock -om.

  Jeśli zależy Ci na dobrym wyborze łańcucha, zadzwoń do nas lub przyjedź do naszego sklepu w Warszawie. Obok stacji metra Pl Wilsona znajdziesz największy wybór łańcuchów w Warszawie. Przyjdź i przekonaj się sam!

  Skala poziomów bezpieczeństwa Abus

 • Linki

  Linki rowerowe to jeden ze sposób na zabezbieczenia Twojego roweru. Są mniej wygodne do przewożenia niz U-locki, ale to wcale nie oznacza, że mniej bezpiecznie. Kryptonite oferuje swoim klientom linki na rower o tym samym stopniu zabezpieczenia co u-locki. Również możesz je przewozić przyczepione do ramy. Równie ładnie będą prezentowały się na Twoim rowerze i są wykonane z twardego metalu, który nie sposób szybko i do ręki przeciąć. Inną marką, która w swojej oferie posiada linki jest Knog, który oprócz tego, że skupił się na stopniu bezpieczenstwa Twojego roweru, dodatkową uwagę poświęcił na wygląd linek. Oferuje szeroką gamę kolorów rownież na szyfr lub kluczyk. 

  Skala poziomów bezpieczeństwa Abus

 • Blokady koła i siodła

  Coraz częściej łupem złodziei padają koła i siodełka. Zwykle zamykane są na szybkozłączki, które w kilka sekund można odczepić. Od dziś nie musisz się martwić! Blokada kół i siodełka doskonale uzupełni ochronę Twojego roweru.

 • Uchwyty do zapięć

  Uchwyty transportowe do zapięć rowerowych umożliwiają nam mocowanie zapięcia do roweru. Przeważnie firmy produkujące zapięcia mają swoje uchwyty do swoich zapięć rowerowych. Świetne rozwiązanie gdy posiadamy drugi rower. Możemy zaopatrzyć się w kolejny uchwyt i łatwo transportować zapięcie rowerowe przy dowolnym rowerze. Jeśli nie chcesz tansportować sowjego zapięcia w plecaku czy sakwie zapoznaj się z uchwytami do Twego zapięcia. W ofersie posiadamy uchwyty na U-locki, łańuchy czy linki rowerowe.

 • Blokada motocyklowa

  Blokada tarczy hamulcowej to świetne rozwiązanie do blokowania motoru. Blokada motocyklowa zakładana jest na tarczę hamulca dzięki czemu nie możemy jechać motorem. Unieruchamia skutecznie koła motoru czy skutera. Blokady wykonane są z hartowanej stali przez co są bardzo twarde na zewnątrz co chroni przed próbami cięcia. Środek zabezpieczenia motoru jest bardziej elastyczny co sprawia że nie sposób rozbić zapięcia. Blokada tarczy hamulcowej świetnie sprawdzi się w miejskich warunkach. Różnice blokad motocyklowych to skala bezpieczeństwa ( grubość blokady ) oraz rodzaj zamka. Blokada tarczy zwana także disc lock to małe, poręczne i wygodne rozwiązanie.

  Jako blokady motoru polecamy także wyższe modele zabezpieczeń rowerowych szczególnie U-locki i łańcuchy z zamkiem które znajdziesz w naszym sklepie rowerowym.

na stronę
Wyświetlono 1 - 12 z 224 produktów
 • 410,00 zł 459,00 zł

  Jeżeli obawiasz się zostać rower na ulicy, parkigu, przy pracy, uczelni, szkole... gdziekolwiek oraz Twój rower jest sporo wart u-lock serii New York jest idealnym zapięciem dla Ciebie.

  410,00 zł 459,00 zł
  Promocja!
  dostępny
 • 199,00 zł 259,00 zł

  Mocne i praktyczne zapięcie typu U-Lock. Kryptonite Evolution Series 4 LS to nieco dłużesze zapięcie do modelu STD i niewiele cięższe. Dzięki niemu masz możliwość przypięcia naewt dwóch rowerów!

  199,00 zł 259,00 zł
  Dodaj
  Promocja!
  Niedostępny
 • 189,00 zł 249,00 zł

  Jeżeli obawiasz się zostawić rower na ulicy, parkigu, przy pracy, przy uczelni, przy szkole, gdziekolwiek oraz Twój rower jest sporo wart. Kryptonite Evolution Series 4 STD jest idealnym zapięciem dla Ciebie.  

  189,00 zł 249,00 zł
  Dodaj
  Promocja!
  Niedostępny
 • 109,00 zł 149,00 zł

  Bardzo mocne zapięcie grubsze od Kabana. Przemyślena budowa kabla sprawiają że zapicie jest dużo ciężej przeciąć od konkurencji. Trzpień zapięcia to pleciona stal z rdzeniem zatopiona w wysokiej jakości silikonie. Średnica kabla 22mm. Po zwinięciu mieści się do tylnej kieszeni dżinsów. Dostępny w 4 kolorach. Dostępny jest również uchwyt na zapięcie do...

  109,00 zł 149,00 zł
  Dodaj
  Promocja!
  Dostępny w wybranych wariantach
 • 79,00 zł 103,90 zł

  Proste zapięcie, grubsze i wyżej oceniane w testach bezpieczeństwa niż Party Frank. Przemyślana budowa kabla sprawiaja, że zapicie jest dużo trudniej przeciąć. Trzpień zapięcia to pleciona stal z rdzeniem, zatopiona w wysokiej jakości silikonie. Średnica kabla 17mm. Po zwinięciu mieści się do tylnej kieszeni dżinsów. Dostępny w 6 kolorach. Dostępny jest...

  79,00 zł 103,90 zł
  Promocja!
  dostępny
 • 74,90 zł

  Bardzo mocne zapięcie w formie łańcucha w mocnym materiałowym pokrowcu w 3 kolorach: zielony, różowy, biały. Bezpieczeństwo 60/100, waga 0.85kg.

  74,90 zł
  Dodaj
  Niedostępny
 • 103,99 zł

  Bardzo mocne zapięcie w formie łańcucha w mocnym materiałowym pokrowcu w 3 kolorach: zielony, różowy, biały.Bezpieczeństwo 70/100, waga 1.4kg.

  103,99 zł
  dostępny
 • 279,00 zł

  Najmocniejsze zapięcie rowerowe produkowane przez firmę Knog. Utwardzana stal pokryta nierdzewną powłoką. Jarzmo 13mm wykonane z nierdzewnej stali. Możliwe miejsca styku z rowerem pokryte silikonem, brak możliwości zadrapania. Dziurka na kluczyk zabezpieczona przed brudem i kurzem. W zestawie uchwyt do ramy

  279,00 zł
  Dodaj
  Dostępny w wybranych wariantach
 • 16,90 zł 24,90 zł

  Osłonki do zapięć  U-Lock Evolution Mini w kolorach: biały, czerwony, niebieski, rozowy, purpurowy.

  16,90 zł 24,90 zł
  Promocja!
  dostępny
 • 169,00 zł 199,00 zł

  Jeżeli obawiasz się zostawić rower na ulicy, parkigu, przy pracy, przy uczelni, przy szkole, gdziekolwiek oraz Twój rower jest sporo wart. Evolution Mini 5 STD! jest idealnym zapięciem dla Ciebie. Bezpieczeństwo 7/10. 

  169,00 zł 199,00 zł
  Promocja!
  dostępny
 • 149,90 zł

  Mocne zapięcie firmy Knog. Niewiele słabsze od Strongman-a, a przy tym jest lżejsze i tańsze.

  149,90 zł
  Dodaj
  Dostępny w wybranych wariantach
 • 64,99 zł

  Lekkie i proste zapięcie do każdego roweru. Szeroka gama kolorów i przemyślana budowa kabla sprawiają, że to proste zapięcie cieszy się wielką popularnością na rynku. Trzpień zapięcia to pleciona stal z rdzeniem, zatopiona w wysokiej jakości silikonie. Średnica kabla 12mm. Po zwinięciu mieści się do tylnej kieszeni dżinsów. Dostępny w 12 kolorach!

  64,99 zł
  dostępny
Wyświetlono 1 - 12 z 224 produktów