Katalog

Producent
Technologia wykonania

Opony rowerowe

Odpowiednie opony rowerowe to wygodna i bezpieczna jazda. Wybór odpowiedniej opony rowerowej zależy od rozmiaru koła, rodzaju nawierzchni i materiału z którego jest wykonana. Powszechny podział opon rowerowych to opony MTB i tu znajdziemy 3 rozmiary opon 26 cali, 27,5 cali oraz 29 cali. W zależności od kół które posiadamy należy dobrać odpowiedni rozmiar opony. Inną oponą jest opona trekingowa czy miejska. Jej rozmiar to 28 cali a przeznaczenie to jazda po drogach zarówno miejskich i utwardzonych. Znajdziemy tu opony z niewielkim bieżnikiem w zależności od wymagań. Kolejną oponą jest opona szosowa do jazdy kolarskiej. Tu podgrupą będą opony - szytki, czyli opony "pełne", które przyklejamy do odpowiedniej obręczy.
Inny podział opon to: 
 • opony drutowe - czyli opony których usztywnienie to konstrukcja drutowa. Jest to opona nieco cięższa od kewlarowych.
 • opona kewlarowa - jest to opona której usztywnienie zapenia kewlar. Opona jest zwijana ( drugowej nie można giąć ) i lżejsza od drutowej. Kewlar czyni oponę mocniejszą i nadaje nieco lepsze właściwości toczenia.
 • opony kewlarowe TNT - to również opony z kewlaru lecz ich konstrukcja umożliwia założenia jako opony bezdętkowe
Producenci opon rowerowych przeważnie oferują nam kilka szerokości danej opony. Im szersza opona tym większe opory toczenia, lepsze trzymanie nawierzchni, węższa lepiej sprawdzi się na drogach i może szybciej tracić bieżnik. Jeśli potrzebujesz pomocy przy wyborze opony skontaktuj się z naszym sklepem rowerowym. Jeśli chcesz kupić oponę w takim rozmiarze jaką wcześniej posiadałeś - odczytaj symbol z opony i skontaktuj się z nami.

Opony rowerowe Jest 30 produktów

Podkategorie

 • 26''

  Opony 26 calowe przeznaczone są głównie do rowerów miejskich i górskich. Zaletami mniejszych kół jest zwrotność, dynamika (przyśpieszenie), niższa masa i bardziej uniwersalne zastowosanie. Kobietom przede wszystkim polecamy koła 26 calowe. Jeśli planujemy zakup roweru do najcieższych odmian MTB lub już go masz to zdecydowanie polecamy klasyczne opony w rozmiarze 26". 

 • 27.5"

  Jeszcze niedawno na rynku można było spotkać tylko koła w rozmiarze 26 cali, później 28 cali, a od jakiegoś czasu zupełną nowością są koła 27,5 cali. Nowe koło świetnie spisuje się w rowerach typu enduro, all mountain i trail. Lepiej przejeżdża po nierównościach, niż 26 cali, ale nie jest ociężałe i ma minimalny wpływ na zwrotność na krętych szlakach. Dodatkowo nie stawia przed konstruktorami ograniczeń, jak 29, dużo łatwiej jest zaprojektować skutecznie działające zawieszenie i taką geometrię, jaka najlepiej sprawdzi się w terenie, bez żadnych kompromisów. 

 • 28" - 700

  Rowery szosowe to typowe maszyny do „połykania kilometrów”. Ze względu na priorytet prędkości, w konstrukcjach tego typu stosuje się wyłącznie superlekkie koła w rozmiarze 28”, które dodatkowo lepiej pochłaniają drobne nierówności nawierzchni. Sportowa geometria, aerodynamiczna pozycja, specyficzny układ przełożeń i cienkie opony o niemal zerowym oporze toczenia pozwalają na rozwijanie dużych prędkości niewielkim nakładem energii. Opony 28 cali inaczej zwane też 700  to opony przede wszystkim dla rowerów crossowych i trekkingowych. Rowery trekingowe czy cross mają bardzo często opony, którymi bardzo dobrze i wygodnie przemieszcza się po drogach czy to w mieście czy w lesie. Sprawdzają się w każdym terenie. 

 • 29''

  Co przemawia na korzyść rowerów 29 calowych? Przede wszystkim łatwość napędzania roweru (tak jak w przypadku rowerów szosowych czy trekkingowych) czyli ich szybkość. Oprócz tego są bardzo stabilne i zapewniają bardziej komfortową pozycję na dłuższych czas. Mówi się, że rower taki pozwala też łatwiej pokonywać nierówności terenu. Nie bez powodu to właśnie większe koła stosowane są w rowerach przełajowych, które musząszybko pokonywać błotniste trasy.

na stronę
Wyświetlono 1 - 12 z 30 produktów
Wyświetlono 1 - 12 z 30 produktów