Pedały MTB Look S-track 284g

Look
3611720006189

Pedały Look S-track to zaawansowane pedały rowerowe MTB. Posiadają dużą powierzchnię styku, regulację wpięcia oraz bardzo wygodny system wpinania buta.

Więcej

217,90 zł

Darmowa dostawa!

Płatności

Więcej informacji

Look producent pedałów zatrzaskowych logo

Pedały Look S-track to model pedałów MTB LOOKa z duża stabilizującą powierzchnią podparcia. Jeszcze większa i szersza powierzchnia podparcia dla najefektywniejszego transferu siły, stabilności i wygody użytkowania! Konstrukcja gwarantuje niezawodną pracę w każdych warunkach. Dzięki ażurowej budowie korpusu i nowemu systemu bloków DCS (Dynamic Cleat System), błoto jest usuwane we wszystkich kierunkach. Do każdego modelu w celu uzyskania dodatkowego podparcia (All Mountain, Enduro, BMX) istnieje możliwość zamontowania aluminiowej platformy CAGE. 

Cechy:

 • 460-milimetrowa powierzchnia styku z butem
 • Materiał: kompozyt        
 • Oś: stal      
 • Łożyskowanie: 2x maszynowe, 1x ślizgowe
 • Luz Roboczy: 3 stopnie
 • Siła/Kąt wypięcia: 15 stopni
 • Waga: 284g
 • NOWO OPATENTOWANY SYSTEM MOCOWANIA!

Skupiając się na nowościach, prym wiedzie 460-milimetrowa powierzchnia styku z butem. Twoja podeszwa i blok umieszczone na poszerzonym, metalowym korpusie, mogą oprzeć się na całej jego powierzchni. Podkładki pod blok są dołączone do każdego zestawu pedałów: 2x0.5mm, 1mm, 2mm. Możesz je dobrać, zważając na wysokość bieżnika w swoim obuwiu MTB.

Pedał S-Track jest pierwszym w świecie MTB oferującym podwójne pole powierzchni. Poprzez duże pole styku buta z pedałem, zwiększa się efektywność przekazywania energii na napęd. Ta przewaga pozwoli Ci zyskać dodatkowe sekundy na mecie! Poza wzmocnieniem, nastąpiło również zwiększenie komfortu użytkowania.

 • Kontakt zatrzask-pedał - 200 mm2 - poprzez elastomerowe podkładki. Ten kontakt jest zapewniony bez względu na rodzaj buta, przy użyciu 2 mm klinu.
 • Dodatkowy kontakt pedał-raki można uzyskać regulując wysokość bloku z klinami (0,5, 1 i 2 mm), które są umieszczone pod blokiem. Łączna powierzchnia to 460 mm2, jest największa na rynku, wspiera przenoszenie siły i zapewnia niezrównany komfort.

S-Track jest również dobrym rozwiązaniem dla kolarzy, przyzwyczajonych do dużej powierzchni podparcia pedału na rowerach szosowych.

 • Dzięki nowemu modelowi LOOKa, przesiadka na MTB nie będzie tak zaskakująca. Dzięki dużej powierzchni styku ze stopą, zmniejszone są także problemy ze stopami, szczególnie dla początkujących użytkowników. Dla pozostałych duża powierzchnia styku jest tożsame z poprawą jakości pedałowania i komfortem jazdy.

NOWO OPATENTOWANY system mocowań.

 • Nowe sprężyny w kształcie S-przewodowym, działają jak skrętny drążek (patent LOOK). Zapewniają imponującą wydajność: łatwość wpięcia/wypięcia w każdych warunkach, zaniechanie przedwczesnego odpięcia bloku oraz długą żywotność. Jest mocna, szczególnie jak na pedały MTB, i wydaje wyraźne "kliknięcie" przy wpięciu i wypięciu.
 • Przewodowy system sprężyn udowodniono w najcięższych warunkach, zarówno w laboratorium i faktycznego użytkowania.
 • Prostota konstrukcji sprawia, że kompaktowy, lekki i niezawodny S-Track jest w stanie sprostać wymaganiom rowerzystów górskich na wszystkich poziomach.
 • Luz roboczy wynosi +/-1mm, przez co stopa spoczywa w jednym miejscu. Konieczne jest wobec tego precyzyjne ustawienie bloku.

DCS cleat (Dynamiczny System Bloków)

 • Bloki są specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić optymalne odprowadzanie błota. Poprzez ażurową konstrukcję korpusu i nowoczesnej technologii budowy bloków, nieczystości są szybko usunięte. Blok jest dość cienki, ale wykonany z mocnego metalu i zakończony wymiennymi, gumowymi wstawkami, dla lepszego trzymania się powierzchni pedału.

Firma LOOK

Krokiem milowym w rozwoju kolarstwa było wynalezienie pedałów zatrzaskowych. W 1983 roku firma LOOK opatentowała takie rozwiązanie. Koncepcja powielająca zasady zatrzasków narciarskich, wyniosła firmę na wyżyny i uczyniła światowym liderem w produkcji pedałów zatrzaskowych. To jedna z najbardziej innowacyjnych firm na rynku.

Francuska firma Look ma swoją siedzibę w miejscowości Nevers. Stoi na podium światowym w produkcji pedałów do rowerów szosowych, a także jest liderem na rynku producentów części karbonowych. 
Firma ta istnieje od 27 lat na rynku rowerowym. Produkty firmy Look zawierają najwyższe standardy. Przeznaczone zarówno dla zawodowców (1985 Bernard Hinault-wygrał swój piąty Tour de France na automatycznych pedałach. 1986 Greg Lemond – pierwszy zwycięzca Tour de France na ramie karbonowej), jak i amatorów – miłośników jazdy na rowerze. Twarzą firmy w latach 90-tych był Laurent Jalabert, który z marką Look odnosił dziesiątki zwycięstw na całym świecie, a po przejściu na sportową emeryturę w 2002 roku, stał się konsultantem w dziale innowacji nowych produktów.

Polityka w dziedzinie badań i rozwoju, zapewniły firmie nagrodę INPI za jedną z najbardziej innowacyjnych małych i średnich firm francuskich w 2009 roku. LOOK również zdobył 4 razy nagrodę "Rower Roku" we Francji; był kilkakrotnie nagrodzony Gwiazdą Projektowania oraz uzyskał nagrodę IF Design w Niemczech w 2010 roku.

LOOK posiada niezrównane doświadczenie i wiedzę w zakresie projektowania i produkcji węglowej.

Specyfikacja

Waga288 g
Path: > > > > Pedały MTB Look S-track 284g

Inne produkty