Filtr N99 Dragon Sport Active Carbon 3 sztuki Powiększ

Filtr N99 Dragon Sport Active Carbon 3 sztuki

Dragon


Filtr N99 Dragon Sport Active Carbon zawiera węgiel aktywny. Taki filtr zabezpiecza nas dodatkowo przed zanieczyszczeniami gazowymi i spalinami samochodowymi, PM 2,5 i PM 10. W zestawie 3 sztuki.

Więcej

21,99 zł

Płatności

Więcej informacji

Dragon maski antysmogowe

Filtr N99 Dragon Sport Active Carbon to wymienny filtr do maski Dragon, modelu Sport. Filtr posiada certyfikat jakości. Skutecznie chroni nasze drogi oddechowe i płuca przed działaniem szkodliwych pyłów. Filtr Active Carbon to doskonała ochrona przed pyłkami roślin, kurzem i dymem papierosowym. Ponadto dzięki aktywnemu węglowi filtr ten powstrzymuje ponad 130 toksycznych substancji zagrażających naszemu zdrowiu. szczególnie niebezpieczne są dla nas pyły zawieszone PM2,5 oraz PM10. Są one głównym składnikiem miejskiego smogu, na którego działanie narażamy się każdej zimy.

W zestawie 3 filtry N99 z aktwnym wętlem.

Co daje aktywny węgiel w filtrze?

Aktywny węgiel w filtrze Dragon ma zdolność pochłaniania dodatkowych substancji. Dzięki niemu filtrowana jest część uciążliwych gazów. Węgiel ma zdolność łączenia się z metalami ciężkimi. Pochłania opary benzyny i niektóre tlenki. Aktywnego węgla używa się by nie przepuszczać groźnych spalin i ograniczyć nieprzyjemny zapach. Dzięki filtrowi z aktywnym węglem ograniczymy ilość nieprzyjemnych zapachów jednak nie wyeliminujemy ich całkowicie.

Szkodliwe substancje składające się na smog:

Benz(a)piren to organiczny związek chemiczny będący przedstawicielem wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA). Wytwarza się on poczas spalania paliw stałych w niskiej temperaturze - a więc węgla i drewna w domowych instalacjach grzewczych. Dopuszczalny wskaźnik poziomu B(a)P w ciagu roku to 1 ng/m3. W 2015 roku stężenie w Krakowie zostało przekroczone aż ośmiokrotnie!
Benzo(a)piren wykazuje małą toksyczność ostrą, zaś dużą toksyczność przewlekłą, co związane jest z jego zdolnością kumulacji w organizmie. Podobnie jak inne substancje typu WWA jest związkiem silnie rakotwórczym. Związek ten jest mutagenny. Ponadto B(a)P przyczynia się do: podrażnienień oczu, nosa, gardła i oskrzeli.

Pył zawieszony (ang. particulate matter) to mieszanina cząstek zawieszonych w powietrzu. Taki pył często zawiera substancje toksyczne takie jak wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne (np. wspomniany wyżej rakotwórczy benzo[a]piren)jak również metale ciężkie oraz dioksyny i furany. Cząstki pyłu PM10 mają średnicę mniejszą niż 10 mikrometrów (w przybliżeniu to jedna piąta grubości ludzkiego włosa). Cząstki te są tak małe więc bez problemu docierają do górnych dróg oddechowych, oskrzeli i płuc.

Pył PM10 powoduje takie dolegliwości jak: kaszel, trudności z oddychaniem i zadyszkę. Stężenie substancji toksycznych jest szczególnie niebezpieczne w czasie wysiłku fizycznego. Cząsteczki pyłu PM10 zwiększają zagrożenie infekcjami układu oddechowego. Ponadto zaostrzają objawy chorób alergicznych np. astmy, kataru siennego czy zapalenia spojówek.

Na objawy i ich nasilenie wpływa wiele czynników. Zależy to od: stężenia pyłu w powietrzu, czasu ekspozycji oraz zwiększonej podatności nas samych. Wdychanie pyłu ma również negatywny wpływ na zdrowie kobiet ciężarnych oraz rozwijającego się płodu.

Pył zawieszony PM 2,5 jego cząstki są jeszcze mniejsze. Mają średnicę mniejszą niż 2,5 mikrometra i bez problemu docierają do górnych dróg oddechowych oraz płuc. Tak drobne cząsteczki pyłów mogą przenikać do krwiobiegu. Jeśli narażami się na długotrwałe działanie wysokiego stężenia pyłu możemy mieć problemy z nadciśnieniem. Zwiększa się ryzyko zachorowań na choroby nowotworowe płuc.

smog w mieście z kominów

Path: > > > Filtr N99 Dragon Sport Active Carbon 3 sztuki

Inne produkty