Serwis narciarski i snowboardowy Warszawa

Nasz serwisant posiada kilkanaście lat doświadczenia w serwisie nart i snowboardów i stale poszerza swoje kwalifikacje. Smarowanie nart i desek odbywa się smarami uniwersalnymi lub zgodnie z preferencjami użytkowników. Wybór smaru zależy od umiejętności oraz temperatury otoczenia. Korzystamy z najwyższej jakości materiałów oraz smarów szwajcarskiej firmy TOKO. Smarujemy zawsze na gorąco, wielokrotnie by uzyskać idealną powierzchnię ślizgu.

Serwis nart czy snowboardu wykonujemy w 72h.

Nasz serwis nart mieści się w Warszawie ( Żoliborz ) - metro Plac Wilsona - adres i godziny otwarcia


GOLD PLATINUM PREMIUM
Oczyszczenie ślizgów ze smaru Oczyszczenie ślizgów ze smaru Oczyszczenie ślizgów ze smaru
Szlifowanie maszynowe Szlifowanie maszynowe Szlifowanie maszynowe
Ostrzenie ręczne Ostrzenie ręczne Ostrzenie ręczne

Smarowanie na gorąco

Dwukrotne smarowanie ręczne na gorąco Dwukrotne smarowanie ręczne na gorąco
Cyklinowanie Cyklinowanie
Cyklinowanie Wypełnianie ubytków ślizgu Wypełnianie ubytków ślizgu
Wygrzewanie nart w komorze ThermoBox
Narty 69 zł
Narty 99 zł Narty 169 zł
Snowboard 99 zł Snowboard 119 zł Snowboard 199 zł
Narty biegowe 59 zł Narty biegowe 79 zł Narty biegowe 139 zł

Który pakiet wybrać ?

Potrzebujesz jedynie ostrzenia lub sprzęt masz naostrzony wystarczy tylko smarowanie Ślizg nie ma wiele ubytków, potrzebne solidne smarowanie i ostrzenie Narty lub deska posiada sporo ubytków, które trzeba uzupełnić. Następnie narty/deskę należy solidnie nasmarować i naostrzyć

Usługi dodatkowe

Smarowanie nowych nart lub deski 39 zł
Ostrzenie nowych nart lub deski  39 zł
Naprawa ślizgu - duże uszkodzenia, w zależności od uszkodzenia* 29-59 zł
Oczyszczanie krawędzi z rdzy 19 zł
Smarowanie ręczne na gorąco - smar LF 10 zł
Smarowanie ręczne na gorąco - smar HF/sportowy 30 zł
Nakładanie struktury ślizgu w zależności od wymagań klienta 39 zł
Smarowanie nart z nasycaniem ślizgów w termoboksie 99 zł
Usługa ekspress 24h +50% ceny pakietu

Jaki smar do nart/deski?

W sporcie amatorskim nasmarowanie smarem uniwersalnym jest wystarczające. Jest to smar bez fluoru. Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą wybrać smary bardziej zaawansowane takie jak:
  • smar LF (low fluor), czyli z niewielką zawartością fluoru.
  • smar HF (high fluor) z większą zawartością fluoru
Fluor poprawia ślizg narty, dlatego smar HF da najlepszy efekt. Smary dzielimy także zakresami temperatur, wybierając się w miejsce gdzie temeratury są zdecydowanie niższe niż w polskich górach możesz wybrać smar do odpowiedniej temperatury. 
Smary do nart i desek snowboardowych

Wypełnianie ubytków ślizgu

Jeśli nartra czy deska posiada ubytki w ślizgu, szczególnie jeśli są to głębokie rysy należy poddać ją regeneracji. Ręcznie uzupełniamy ślizg jak widać na poniższym zdjęciu, następnie po ostudzeniu szlifujemy nartę najpierw ręcznie, później maszynowo by idealnie wyrównać ślizg narty.
Serwisowanie nart: uzupełnianie ślizgu - regeneracja
Po uzupełnieniu i odczekaniu cyklinujemy powierzchnię ślizgu
Cyklinowanie narty po regeneracji

Szlifowanie - ostrzenie krawędzie bocznych

Większą przyjemność narty osiągniemy na ostrych krawędziach. Jeśli krawędź złapała korozję należy ją usunąć. Kolejnym krokiem jest ostrzenie i tu istotny jest kąt ostrzenia narty. Jeśli narciarz czy snowboardzista nie ma specjalnych wymagań krawędź zostanie naostrzona pod takim kątem jakby był do tej pory. Rozpoznamy kąt który już posiada narta deska i naostrzymy krawędź. Ostrzenie odbywa się manualnie dzięki czemu jest precyzyjne. Popularne kąty nachylenia to 87º, 88º, 89º. Im bardziej ostry kąt tym bardziej narty/deska będą lepiej trzymały ale będą bardziej wymagające w prowadzeniu. Typowe kąty dla amatora to 88º i 89º.
Ostrzałki do krawędzi nart i desek
Krawędzie wykańczne są diamentem - zdjęcie poniżej.
Ostrzenie nart diamentem

Smarowanie i polerowanie

Smarowanie odbywa się na gorąco za pomocą specjalnego żelazka smar jest topiony w odpowiedniej ( do danego smaru) temperaturze i nakładany na ślizg. Struktura ślizgu jest higroskopijna dzięki czemu smar wnika w strukturę stąd smarować można i trzeba wielokrotnie. Jeśli wybierzemy smary LF czy HF to ostatnia warstwa zostanie nałożona wybranym smarem.
Smarowanie nart żelazkiem na gorąco
Po nałożeniu smaru, i odczekaniu cyklinujemy nartę zdejmując nadmiar wosku. Polerowanie nart specjalną szczotką wciera smar w pory ślizgu oraz wygładza powierzchnię ślizgu.
Szczotkowanie ślizgu nart
Polerowanie nart

Smarowanie i ostrzenie nowych nart, deski snowboardowej 

Nowe narty czy deska są nasączone smarem technicznym zabezpieczającym, który nie specjalnie nadaje się do jazdy. Jego usunięcie jest nieco bardziej kłopotliwe niż zwykłego smaru stąd nowy sprzęt jest bardziej wymagający.
Krawędzie w nowych nartach lub desce snowboardowej są tępe. Zabezpiecza to klienta wybierającego sprzęt przed ranami. Jest to powód dla którego nowy sprzęt jest bardzo tępy i ostrzenie jest również bardziej wymagającą usługą.