Pedały Look Keo Blade Carbon Cr

Look
3611720051110

Pedały Look Keo Blade Carbon Cr posiadają najlepszy aerodynamiczny profil jaki dotąd stworzono! Wybierane przez profesjonalistów. Charakteryzują się blokami bez bocznego luzu, a także dużą powierzchnią podparcie dla zmaksymilizowania przekazania mocy. Tradycyjna sprężyna została zastąpiona karbonowaą płytką, a specjalny profil korpusu minimalizuje opory powietrza.

Więcej

Produkt niedostępny. Napisz do nas jeśli czekasz by go kupić: info@alltheway.pl

589,00 zł

Darmowa dostawa!

Płatności

Więcej informacji

Look producent pedałów zatrzaskowych logo

Pedały KEO BLADE Carbon CR są wynikiem długiego procesu podjętego przez inżynierów firmy Look, dla zoptymalizowania wszystkich innowacji opracowanych dla Keo Blade Carbon.

Płytka pedałów wykonana jest z Karbonu i zastępuje tradycyjną sprężynę. Najlepszy aerodynamiczny profil jaki dotąd stworzono, dzięki któremu powietrze z łatwością opływa pedały. Duża powierzchnia styku pedału z blokiem. Niska waga. 3 rodzaje siły wpięcia/wypęcia. Długie włókna węglowe wszczepione w korpus.

CZEGO CHCIEĆ WIĘCEJ?

Ulepszona praca systemu zatrzaskowego, poprawa bezpieczeństwa i wydajności to zasługa innowacyjnej konstrukcji karbonowej płytki. Powiększono również oś z podwójnymi łożyskami. Dzięki nierdzewnej, kwasoodpornej płytce, znajdującej się w miejscu styku bloku z pedałem - nastąpiło zwiększenie o 31% powierzchni styku z blokiem oraz poszerzenie platformy o 17% w stosunku do swojego poprzednika Keo Carbon. To spowodowało optymalizację przekazywania mocy i zwiększenie komfortu jazdy. Szerokość platformy wynosi 64mm, a powierzchnia płytki 700 mm2.  

Pedał wraz z blokiem pozostają w stałym kontakcie przez cały czas, bez względu na kąt pedałowania. Nowa konstrukcja pedału idealnie dopasowuje go do bloku i umacnia stabilność wpięcia. Waga w porównaniu z poprzednim modelem została zmniejszona do 110g. Taki rezultat jest możliwy dzieki cieńszej, lżejszej osi oraz z powodu osiągnięcia mniejszej wagi materiału korpusu. Pedały KEO BLADE 2 CR odznaczają się w dużej mierze niezawodnością i wytrzymałością : nierdzewna stalowa płytka, powiększona oś z podwójnymi łożyskami, wysoka odporność korpusu sprawia, że pedały są bezpieczne i trwałe. Polepszono bloki Keo poprzez pokrycie gumową warstwą miejsca styku, co zdecydowanie ułatwia chodzenie. Rodzaje pedałów różnią się mocą wpięcia/wypięcia 12 Nm, 16 Nm i 20Nm. Bardziej popularne rozmiary to:

  • Look  Keo Blade Carbon CR 12 Nm
  • Look  Keo Blade Carbon CR 16 Nm
  • Look  Keo Blade Carbon CR 20 Nm

czyli z średnią siłą wypięcia oraz najniższą siła wypięcia.

Cechy:

  • Dwie sztywności karbonowej płytki sprężynującej, 
  • Korpus karbonowy
  • Profil aerodynamiczny, 
  • Oś ze stali Cr-Mo na 3 łożyskach (2 kulkowe, 1 igiełkowe), 
  • Podwójne uszczelnienie, luz roboczy: 0°; 4,5°; 9° (zależny od bloków), 
  • Siła wypięcia: trzy rodzaje płytek 12Nm, 16Nm lub 20Nm
  • Waga 110 g (sztuka)

Firma LOOK

Krokiem milowym w rozwoju kolarstwa było wynalezienie pedałów zatrzaskowych. W 1983 roku firma LOOK opatentowała takie rozwiązanie. Koncepcja powielająca zasady zatrzasków narciarskich, wyniosła firmę na wyżyny i uczyniła światowym liderem w produkcji pedałów zatrzaskowych. To jedna z najbardziej innowacyjnych firm na rynku.

Francuska firma Look ma swoją siedzibę w miejscowości Nevers. Stoi na podium światowym w produkcji pedałów do rowerów szosowych, a także jest liderem na rynku producentów części karbonowych. 
Firma ta istnieje od 27 lat na rynku rowerowym. Produkty firmy Look zawierają najwyższe standardy. Przeznaczone zarówno dla zawodowców (1985 Bernard Hinault-wygrał swój piąty Tour de France na automatycznych pedałach. 1986 Greg Lemond – pierwszy zwycięzca Tour de France na ramie karbonowej), jak i amatorów – miłośników jazdy na rowerze. Twarzą firmy w latach 90-tych był Laurent Jalabert, który z marką Look odnosił dziesiątki zwycięstw na całym świecie, a po przejściu na sportową emeryturę w 2002 roku, stał się konsultantem w dziale innowacji nowych produktów.

Polityka w dziedzinie badań i rozwoju, zapewniły firmie nagrodę INPI za jedną z najbardziej innowacyjnych małych i średnich firm francuskich w 2009 roku. LOOK również zdobył 4 razy nagrodę "Rower Roku" we Francji; był kilkakrotnie nagrodzony Gwiazdą Projektowania oraz uzyskał nagrodę IF Design w Niemczech w 2010 roku.

LOOK posiada niezrównane doświadczenie i wiedzę w zakresie projektowania i produkcji węglowej.

Specyfikacja

Waga210 g
Path: > > > > Pedały Look Keo Blade Carbon Cr