Pedały zatrzaskowe Look Keo 2 Max carbon

Look
3611720140173

Ekstremalnie lekkie pedały Keo 2 Max Carbon firmy LOOK z potrójnie uszczelnionym łożyskowaniem. To z nimi Alberto Contador wygrał Tour de France 2009!

Więcej

395,00 zł

Darmowa dostawa!

Płatności

Więcej informacji

Look producent pedałów zatrzaskowych logo

Wydajność

W Keo 2 Max Carbon zwiększono wydajność oraz komfort dzięki bardziej wytrzymałej, kwasoodpornej płytce. Została ona umieszczona w miejscu styku bloku z pedałem co spowodowało zwiększenie o 12% powierzchni styku w stosunku do swojego poprzednika Keo Carbon.

Niezawodność

Szczególna uwaga zwrócona jest na niezawodność, o czym świadczą takie funkcje jak: długie włókna węglowe, powierzchnia styku ze stali nierdzewnej, ponadgabarytowa oś z podwójnymi uszczelkami. Pedał jest zbudowany z dwóch miniaturowych łożysk kulkowych (12mm x 18mm średnicy wewnętrznej) i z zewnętrznego łożyska igiełkowego.
Osie LOOK są zatwierdzone dopiero po poddaniu ich testom: milion cykli przy 100 obrotach na minutę z 90 kg (198lbs) przy obciążeniu na środku pedału i ekscentrycznego obrotu (odwzorowywanie wyboistości przy każdym obrocie). Test ten w znacznym stopniu przewyższa obecne standardy (NF EN 14781 referencyjnych).
Podwójne uszczelki zwiększają żywotność łożysk.

Cechy:

  • Ekstremalnie lekkie – 122g (Keo 2 Max Carbon) / 130g (Keo 2 Max).
  • Potrójne uszczelnione łożyskowanie: 2 łożyska kulkowe, 1 łożysko igiełkowe
  • Długie włókna węglowe wszczepione w korpus
  • Kwasoodporna płytka kontaktu bloku z pedałem oraz ponadwymiarowa oś
  • Gwarantują niezawodność i trwałość
  • Polepszono bloki Keo poprzez pokrycie gumową warstwą miejsca styku
  • Dostępne w dwóch kolorach: biały, szary
  • W zestawie dwa szare bloki 

Firma LOOK

Krokiem milowym w rozwoju kolarstwa było wynalezienie pedałów zatrzaskowych. W 1983 roku firma LOOK opatentowała takie rozwiązanie. Koncepcja powielająca zasady zatrzasków narciarskich, wyniosła firmę na wyżyny i uczyniła światowym liderem w produkcji pedałów zatrzaskowych. To jedna z najbardziej innowacyjnych firm na rynku.

Francuska firma Look ma swoją siedzibę w miejscowości Nevers. Stoi na podium światowym w produkcji pedałów do rowerów szosowych, a także jest liderem na rynku producentów części karbonowych. 
Firma ta istnieje od 27 lat na rynku rowerowym. Produkty firmy Look zawierają najwyższe standardy. Przeznaczone zarówno dla zawodowców (1985 Bernard Hinault-wygrał swój piąty Tour de France na automatycznych pedałach. 1986 Greg Lemond – pierwszy zwycięzca Tour de France na ramie karbonowej), jak i amatorów – miłośników jazdy na rowerze. Twarzą firmy w latach 90-tych był Laurent Jalabert, który z marką Look odnosił dziesiątki zwycięstw na całym świecie, a po przejściu na sportową emeryturę w 2002 roku, stał się konsultantem w dziale innowacji nowych produktów.

Polityka w dziedzinie badań i rozwoju, zapewniły firmie nagrodę INPI za jedną z najbardziej innowacyjnych małych i średnich firm francuskich w 2009 roku. LOOK również zdobył 4 razy nagrodę "Rower Roku" we Francji; był kilkakrotnie nagrodzony Gwiazdą Projektowania oraz uzyskał nagrodę IF Design w Niemczech w 2010 roku.

LOOK posiada niezrównane doświadczenie i wiedzę w zakresie projektowania i produkcji węglowej.

Specyfikacja

Waga258 g
Path: > > > > Pedały zatrzaskowe Look Keo 2 Max carbon