Finish Line Wet Lube Cross Country olej syntetyczny 240ml - aerozol

33,90 zł
Brutto

Olej syntetyczny Finish Line Cross Country to olej przeznaczony na makre i trudne warunki, sprawdzi się podczas deszczu jak i błotnistych odcinków drogi. Dzięki swojej gęstej konsystencji bardzo długo utrzymuje się na łańcuchu. Aplikacja przy pomocy aerozolu gwarantuje wniknięcie oleju w każdy zakamarek. 

Finish Line oleje i smary do roweru
Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady i cennik dostaw

 

Bezpieczne zwroty

Olej Finish Line Wet Lube (Cross Country) na mokre warunki. Zawiera wysokiej lepkości oleje syntetyczne, polimerów wypierających wodę oraz zaawansowanych dodatków zmniejszających tarcie. WET Lube jest najsilniejszy, najtrwalszym i najbardziej wodoodpornym smarem Finish Line.

Wygodny aplikator w spray-u ułatwia rozprowadzanie oleju na łańcuchu i lepiej wnika w zakamarki ogniw łańcucha.

Finish Line Cross Country jest wodoodporny, ponadto nakładany jest na mokro i taki pozostaje. Dzięki temu bardzo dobrze smaruje i utrzymuje wysoką sprawność napędu. Olej jest bardzo lepki dlatego kiedy poruszamy się w suchych warunkach nadmiar należy wytrzeć suchą szmatką. Cross Country dobrze się sprawdzi w ciężkich warunkach, ponadto długo utrzymuje się na łańcuchu i zapewnia maksymalną efektywność smarowania. Lepkość oleju przyciągnie trochę brudu, dlatego będziemy musieli poświęcić trochę więcej czasu na czyszczenie układu napędowego. Olej do roweru Cross Country wprowadzono w 1994 roku i od tamtej pory wiele profesjonalnych zespołów terenowych na całym świecie korzysta z niego. 

Wskazówki dotyczące stosowanie oleju

Zastosuj hojnie na czysty łańcuch (odtłuścić, spłukać wodą i osuszyć). Przepracuj smar i wytrzyj nadmiar. Zastosuj ponownie po 1 przejażdżce, aby zakończyć proces powlekania ceramicznego. Przed pierwszym smarowaniem należy dobrze odtłuścić łańcuch usuwając brud i pozostałości innych olei. Zalecany jest środek odtłuszczający Finish Line Speed Cleaner. Po trzecim smarowaniu olej w pełni pokryje łańcuch roweru.

Olej należy nanosić na łańcuch na każde ogniwo łańcucha roweru jak na filmie.

Jak dobrać olej do warunków?

Aby wybrać odpowiedni olej do smarowania łańcucha roweru warto rozważyć warunki w których będziemy się poruszać. Finish Line oferuje szeroką gamę olei do łańcucha rowerowego posiadających różne właściwości. Oleje na mokre warunki różnią się od suchy lepkością. Lepkie zbierają brud w suche warunki ale świetnie sprawdzą się w mokrych warunkach gdzie trudno będzie będą trudne do wypłukania. Oleje zawodnicze dają mniejsze opory toczenia lecz częściej trzeba je stosować. Rozwiązaniem bardziej uniwersalnym jest olej 1-Step.

Wybierz właściwy olej do roweru
Finish Line Wet Lube smarowanie łańcucha
036121710382

Zobacz także