Finish Line Dry Lube Teflon Plus olej teflonowy na suche warunki 120ml

29,90 zł
Brutto

Olej Finish Line Teflon Plus Dry to wysokiej klasy produkt, szczególnie zalecany do warunków suchych i pylistych. Olej do roweru Teflon Plus Dry pomaga utrzymać łańcuch i napęd w czystości. Jest to doskonały wybór dla rowerzysty drogowego jak i terenowego. 

Finish Line oleje i smary do roweru
Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady i cennik dostaw

 

Bezpieczne zwroty

Olej Finish Line Teflon Plus Dry świetnie sprawdzi się w suchych warunkach. Tworzy warstwę syntetyczną podobną do wosku, która pomaga utrzymań łańcuch w czystości nie absorbując nadmiernej ilości brudu czy kurzu. Dzięki dodatkowi Teflon® fluoropolimerowy olej minimalizuje tarcie, odpycha wilgoć o wytrzymuje ok 150km.

DRY Lube jest szczególnie polecana do jazdy off-road w suchych, brudnych, zakurzonych warunkach. Finish Line Dry Lube zapewnia optymalną wydajność układu napędowego bez przyciągania nadmiernej ilości zanieczyszczeń ściernych. Jest to najbardziej popularny i uniwersalny Smar Finish Line.

Finish Line Teflon Plus Dry nie tylko sprawdzi się jako olej do łańcucha, bardzo dobrze sprawdza się także przy smarowaniu manetek i przerzutek. Posiada właściwości wypychające wodę. Jego właściwości i konsystencja skutecznie zmniejszają tarcie, co sprawia mniejszy opór i cichszą pracę napędu. Tworzy również woskową powłokę zapobiegającą przyleganiu, kurzu i brudu. Należy pamiętać, żeby nasz rower oraz jego napęd sprawnie działał należy stosować olej Teflon Plus Dry co około 150 km.

Duża buteleczka (120ml) starcza na dłużej.

Wskazówki dotyczące stosowanie oleju

Zastosuj hojnie na czysty łańcuch (odtłuścić, spłukać wodą i osuszyć). Przepracuj smar i wytrzyj nadmiar. Przed smarowaniem należy dobrze odtłuścić łańcuch usuwając brud i pozostałości innych olei. Zalecany jest środek odtłuszczający Finish Line Speed Cleaner czy EcoTech.

Olej należy nanosić na łańcuch na każde ogniwo łańcucha roweru jak na filmie.

Jak dobrać olej do warunków?

Aby wybrać odpowiedni olej do smarowania łańcucha roweru warto rozważyć warunki w których będziemy się poruszać. Finish Line oferuje szeroką gamę olei do łańcucha rowerowego posiadających różne właściwości. Oleje na mokre warunki różnią się od suchy lepkością. Lepkie zbierają brud w suche warunki ale świetnie sprawdzą się w mokrych warunkach gdzie trudno będzie będą trudne do wypłukania. Oleje zawodnicze dają mniejsze opory toczenia lecz częściej trzeba je stosować. Rozwiązaniem bardziej uniwersalnym jest olej 1-Step.

Wybierz właściwy olej do roweru
Oliwienie manetek Finish LineFinish Line oliwienie przerzutek roweruFinish Line oliwienie przerzutek roweru
036121102002

Zobacz także