Maska antysmogowa Dragon Casual II

Dragon

Maska Dragon Casual II to najlepsza ochrona naszych płuc przed smogiem. Zostały stworzone z myślą o codziennym stosowaniu. Przeznaczone  zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Maski są wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu. Doskonale można je dopasować do twarzy i odwodu głowy. Wysokiej jakości Flitr N99 zatrzymuje ponad 130 rodzajów substancji toksycznych z powietrza. Chrońmy nasze płuca przed szkodliwymi pyłami i smogiem.

Więcej

119,00 zł

Płatności

Więcej informacji

Dragon maski antysmogowe

Maski antysmogowe z Dragon Casual II wykonane zostały z myślą o codziennym stosowaniu. Przeznaczone są zarówno dla osób dorosłych oraz dla dzieci. Dzięki różnym, ciekawym wzorom każdy może znaleźć maskę dla siebie. Są bardzo wygodnei łatwo je dopasować. Chronią nasze zdrowie przed toksycznymi substancjami w powietrzu. Wielowarstwowe filtry są wymienne. Maski Dragon Casual II wykonane zostały z przyjemnego w dotyku materiału. W lamówce maski ukryty został giętki nosek, który z łatwością dopasujemy do kształtu naszej twarzy. Maska dzięki temu szczelnie i wygodnie układa się do twarzy. Wyposażona jest w zawór wykonany z tworzywa, który zapobiega gromadzeniu się pary wodnej. W zestawie Dragon Casual II dołączone są dwa filtry 99 w tym jeden z aktywnym węglem.

Filtr Dragon N99 jako jedyny rynku filtr stosowany w maskach antysmogowych przebadany został przez Państwowy Instytut Badawczy CIOP. Wyniki badania potwierdzają skuteczność filtracji. Filtr N99 z węglem aktywnym stosowany w naszych maskach skutecznie absorbuje 99.9% toksyn i zanieczyszczeń takich jak: pleśń, kurz, dym tytoniowy, spaliny czy zawiesiny stałe PM2.5 i PM10 (smog). Chroni tym samym przed groźnymi następstwami chorób zakaźnych.

Maskę świetnie sprawdzi się w miejskich warunkach gdzie spotkać możemy się z wysokim stężeniem zanieczyszczeń. Do uprawiania sportu polecamy maski z Dragon Sport II. Maski sportowe zapewniają lepszą wentylację potrzebną przy większym wysiłku oraz mocniejsze trzymanie twarzy.

Maski z kolekcji Casual II 2018 zostały ulepszone:

 • W maskach zastosowano nowy jednowartwowy materiał, który zapewnia mniejszy opór powietrza przy wdechu.
 • W nowej kolekcji filtry mocowane są na rzep, by zapobiec przesuwaniu się filtra.
 • Ulepszono zawór, zapeniający lepszą przepustowość.
 • Zmieniono kształt haczyka.
 • Większy wybór kolorów 

W zastawie:

 • maska
 • zawór boczny
 • filtr 99
 • filtr 99 z aktywnym węglem
 • ulotka

zestaw Dragon Casual II 2018

Wymienny filtr N99

Zatrzymuje ponad 130 rodzajów substancji toksycznych z powietrza. Nie pozwala na przedostanie się do płuc: kurzu, pyłu węglowego, dymu z papierosów i spalin. Filtr zatrzymuje również substancje takie jak: PM2.5 i PM10 (smog). Można go kupić z dodatkową wkładką z aktywnym węglem pochłaniającym zapachy (filtr szary od zewnętrznej strony).

Filtr powietrza do maski przeciwsmogowej Dragon Casual N99Filtr do maski antysmogowej Dragon Casual II z aktywnym węglem
Filtr do maski Dragon Casual II N99Filtr do maski Dragon Casual II z aktywnym węglem

Prosta wymiana filtra

Filtr maski wymienisz bardzo prosto dzięki dwóm rzepom na obu końcach filtra. Do wymiany trzeba zdjąć zawór boczny.

Wymienny filtr dzięki rzepom maski Dragon

Zawór boczny

Maska posiada wymienny zawór boczny, którego zadaniem jest przepuszczanie wydychanego powietrza. Przy wdechu zawór jest zamykany pędem powietrza.

zawor boczny maski Dragon Casual

Badania CIOP-PIB

Badanie wskaźnika penetracji dla pyłu PM1

Badanie wskaźnika penetracji dla pyłu PM2.5

Badanie wskaźnika penetracji dla pyłu PM4

Badanie wskaźnika penetracji dla pyłu PM10

smog w mieście z kominów

Jak zakładać maskę Dragon Casual II ?

Tasiemka mocująca maskę za uszami została wykonana mocnego i częściowo elastycznego materiału. Tworzywo nie podrażnia skóry twarzy. Tasiemki spinają maskę z tyłu głowy i zapobiegają zsunięciu się jej w trakcie używania. Drugim elementem ułatwiającym poprawnie założenie maski jest zacisk nosowy. Ukryty w lamówce zacisk uniemożliwia zsuwanie się maski w trakcie. Dzięki niemu maska idealnie dopasuje się do kształtów nosa i twarzy. Po założeniu maski za uszy należy spiąć maskę z tyłu specjalnymi haczykami. Haczyki oddalone są o 2.5 cm co umożliwia łatwy montaż maski przeciwsmogowej.

 1. Ustawić maskę w pozycji pionowej do noszenia jak na rysunku poniżej.
 2. Przyłożyć maskę górną częścią pomiędzy 1/3, a połową wysokości nosa. Dolny trójkątny klin wsuwając pod brodę
 3. Poprowadzić tasiemki na tył głowy wokół uszu
 4. Założyć tasiemkę na jeden z dwóch haczyków w złączce spinając maksę z tyłu głowy
 5. Dopasować naciąg tasiemek przesuwając złączkę w górlę i w dół by wyrównać naprężenie
 6. Dopasować elastyczny zacisk konowy tak, by maska Dragon Casual II przylegała do twarzy

Maska Drago Casual od wewnątrz

Materiał maski

Maskę wykonano z 3 warstw materiału. Doskonale dopasuje się do kształtu twarzy. Chroni przed zimnym wiatrem. Materiał z którego jest wykonana jest miękki i mało elastyczny. dzięki czemu maska nie rozciągnie się podczas użytkowania. Można ją oczyszczać zwilżoną ściereczką z mikrofibry, ewentualnie przepłukać pod bieżącą wodą (w temperaturze do 30oC).

Dragon Casual budowa maski

Jak dopasować odpowiedni rozmiar maski?

RozmiarWymiar AWymiar B
S10,5 cm46,5 - 53,5 cm
M11,2 cm48 - 59,5 cm
L12,8 cm52 - 63,5 cm

Wymiar A- zmierz odległość pomiędzy nasadą nosa, a końcem brody.
Wymiar B- zmierz obwód głowy zaczynając od czubka nosa, przez nasadę czaszki z tyłu głowy, do czubka nosa, pilnując by linia pomiaru była pod uszami.

Dragon Casual dobór maski

Jak wymienić filtr w masce Dragon Casual II ?

 1. Chwycić zawór z obu stron maski ( od wewnątrz za prosty element w centralnej części )
 2. Trzymając zawór z zewnątrz, przekręcić wewnętrzną część zgodnie z kierunkiem strzałki z napisem OPEN do poluzowania
 3. Zdjąć obie części zaworu, oraz odłożyć na bok gumową membranę
 4. Zdjąć zużyty fitr i założyć w identyczny spodób nowy
 5. Przełożyć węższą część zaworu przez otwór w filtrze i masce, ustawiając uskoki plastiku na zaworze pod kątem 45° w odchyleniu na prawo od pionu ( patrząc z zewnątrz)
 6. Przełożyć zewnętrzną część zaworu, tak by wystające bolce pokryły się z uskokami na wewnętrznej części zaworu
 7. Mocno docisnąć i przekręcić wewnętrzną część zaworu zgodnie z kierunkiem strzałki z napisem CLOSE aż do całkowitego zablokowania
Path: > > > Maska antysmogowa Dragon Casual II

Inne produkty