Maska antysmogowa Dragon Casual I

Dragon

Maski Dragon Casual to najlepsza ochrona naszych płuc przed smogiem. Zostały stworzone z myślą o codziennym stosowaniu. Przeznaczone  zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Doskonale można je dopasować do twarzy i odwodu głowy. Wysokiej jakości Flitr N99 zatrzymuje ponad 130 rodzajów substancji toksycznych z powietrza. Chrońmy nasze płuca przed szkodliwymi pyłami i smogiem.

Więcej

69,30 zł

-30%

99,00 zł

Płatności

Więcej informacji

Dragon maski antysmogowe

Maski antysmogowe z Dragon Casual wykonane zostały z myślą o codziennym stosowaniu. Przeznaczone są zarówno dla osób dorosłych oraz dla dzieci. Dzięki różnym, ciekawym wzorom każdy może znaleźć maskę dla siebie. Są bardzo wygodnei łatwo je dopasować. Chronią nasze zdrowie przed toksycznymi substancjami w powietrzu. Wielowarstwowe filtry są wymienne. Maski Dragon Casual wykonane zostały z przyjemnego w dotyku materiału. W lamówce maski ukryty został giętki nosek, który z łatwością dopasujemy do kształtu naszej twarzy. Maska dzięki temu szczelnie i wygodnie układa się do twarzy. Wyposażona jest w zawór wykonany z tworzywa, który zapobiega gromadzeniu się pary wodnej. W zestawie Dragon Casual dołączone są dwa filtry 99 w tym jeden z aktywnym węglem.

Filtr Dragon N99 jako jedyny rynku filtr stosowany w maskach antysmogowych przebadany został przez Państwowy Instytut Badawczy CIOP. Wyniki badania potwierdzają skuteczność filtracji. Filtr N99 z węglem aktywnym stosowany w naszych maskach skutecznie absorbuje 99.9% toksyn i zanieczyszczeń takich jak: pleśń, kurz, dym tytoniowy, spaliny czy zawiesiny stałe PM2.5 i PM10 (smog). Chroni tym samym przed groźnymi następstwami chorób zakaźnych.

Maskę świetnie sprawdzi się w miejskich warunkach gdzie spotkać możemy się z wysokim stężeniem zanieczyszczeń. Do uprawiania sportu polecamy maski z Dragon Sport. Maski sportowe zapewniają lepszą wentylację potrzebną przy większym wysiłku oraz mocniejsze trzymanie twarzy.

W zastawie:

 • maska
 • zawór boczny
 • filtr 99
 • filtr 99 z aktywnym węglem
 • ulotka

smog w mieście z kominów

Wymienny filtr N99

Zatrzymuje ponad 130 rodzajów substancji toksycznych z powietrza. Nie pozwala na przedostanie się do płuc: kurzu, pyłu węglowego, dymu z papierosów i spalin. Filtr zatrzymuje również substancje takie jak: PM2.5 i PM10 (smog). Można go kupić z dodatkową wkładką z aktywnym węglem pochłaniającym zapachy (filtr szary od zewnętrznej strony).

Filtr powietrza do maski przeciwsmogowej Dragon Casual N99Filtr do maski antysmogowej Dragon Casual z aktywnym węglem
Filtr do maski Dragon Casual N99Filtr do maski Dragon Casual z aktywnym węglem

Badania CIOP - PIB 

Badanie wskaźnika penetracji dla pyłu PM1

Badanie wskaźnika penetracji dla pyłu PM2.5

Badanie wskaźnika penetracji dla pyłu PM4

Badanie wskaźnika penetracji dla pyłu PM10

Jak zakładać maskę Dragon Casual?

Tasiemka mocująca maskę za uszami została wykonana mocnego i częściowo elastycznego materiału. Tworzywo nie podrażnia skóry twarzy. Tasiemki spinają maskę z tyłu głowy i zapobiegają zsunięciu się jej w trakcie używania. Drugim elementem ułatwiającym poprawnie założenie maski jest zacisk nosowy. Ukryty w lamówce zacisk uniemożliwia zsuwanie się maski w trakcie. Dzięki niemu maska idealnie dopasuje się do kształtów nosa i twarzy. Po założeniu maski za uszy należy spiąć maskę z tyłu specjalnymi haczykami. Haczyki oddalone są o 2.5 cm co umożliwia łatwy montaż maski przeciwsmogowej.

 1. Ustawić maskę w pozycji pionowej do noszenia jak na rysunku poniżej.
 2. Przyłożyć maskę górną częścią pomiędzy 1/3, a połową wysokości nosa. Dolny trójkątny klin wsuwając pod brodę
 3. Poprowadzić tasiemki na tył głowy wokół uszu
 4. Założyć tasiemkę na jeden z dwóch haczyków w złączce spinając maksę z tyłu głowy
 5. Dopasować naciąg tasiemek przesuwając złączkę w górlę i w dół by wyrównać naprężenie
 6. Dopasować elastyczny zacisk konowy tak, by maska Dragon Casual przylegała do twarzy

Materiał maski

Maskę wykonano z 3 warstw materiału. Doskonale dopasuje się do kształtu twarzy. Chroni przed zimnym wiatrem. Materiał z którego jest wykonana jest miękki i mało elastyczny. dzięki czemu maska nie rozciągnie się podczas użytkowania. Można ją oczyszczać zwilżoną ściereczką z mikrofibry, ewentualnie przepłukać pod bieżącą wodą (w temperaturze do 30oC).

Dragon Casual budowa maski

Jak dopasować odpowiedni rozmiar maski?

RozmiarWymiar AWymiar B
S10,5 cm46,5 - 53,5 cm
M11,2 cm48 - 59,5 cm
L12,8 cm52 - 63,5 cm

Wymiar A- zmierz odległość pomiędzy nasadą nosa, a końcem brody.
Wymiar B- zmierz obwód głowy zaczynając od czubka nosa, przez nasadę czaszki z tyłu głowy, do czubka nosa, pilnując by linia pomiaru była pod uszami.

Dragon Casual dobór maski

Jak wymienić filtr w masce Dragon Casual?

 1. Chwycić zawór z obu stron maski ( od wewnątrz za prosty element w centralnej części )
 2. Trzymając zawór z zewnątrz, przekręcić wewnętrzną część zgodnie z kierunkiem strzałki z napisem OPEN do poluzowania
 3. Zdjąć obie części zaworu, oraz odłożyć na bok gumową membranę
 4. Zdjąć zużyty fitr i założyć w identyczny spodób nowy
 5. Przełożyć węższą część zaworu przez otwór w filtrze i masce, ustawiając uskoki plastiku na zaworze pod kątem 45° w odchyleniu na prawo od pionu ( patrząc z zewnątrz)
 6. Przełożyć zewnętrzną część zaworu, tak by wystające bolce pokryły się z uskokami na wewnętrznej części zaworu
 7. Mocno docisnąć i przekręcić wewnętrzną część zaworu zgodnie z kierunkiem strzałki z napisem CLOSE aż do całkowitego zablokowania
Path: > > > Maska antysmogowa Dragon Casual I

Inne produkty