Maska antysmogowa Dragon Sport 2016

Dragon

Maska Dragon Sport to najlepsza ochrona naszych płuc przed smogiem. Maska jest wytrzymała i łatwa w czyszczeniu. Doskonale można ją dopasować do twarzy i odwodu głowy. Wysokiej jakości Flitr N99 z aktywnym węglem zatrzymuje ponad 130 rodzajów substancji toksycznych z powietrza. Chrońmy nasze płuca przed szkodliwymi pyłami i smogiem.

Więcej

129,00 zł

Płatności

Więcej informacji

Dragon maski antysmogowe

Maski antysmogowe Dragon Sport są idealne dla wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Stworzone w ciekawych wzorach zapewniają wygodę noszenia i ochronę zdrowia przed toksycznymi substancjami w powietrzu. Wymienne filtry nie pozwalają toksynom z powierza dostać się do płuc. Maski Dragon Sport posiadają dwa wykonane z plastiku zawory boczne. Dzięki nim w maskach możemy swobodnie oddychać. Dzięki zaworom w masce nie zbiera się para wodna. Maski Dragon Sport wykonane są z elastycznego neoprenu o grubości 2,8 mm. Materiał ten pozwala na dokładniejsze i szczelniejsze dopasowanie maski do twarzy. Mocny rzep uniemożliwia przesuwanie się maski w trakcie aktywności oraz pozwala na lepsze dopasowanie do obwodu głowy. Ponadto maski Dragon Sport doskonale chronią również przed ostrym zimowym powietrzem.

Filtr Dragon N99 jako jedyny rynku filtr stosowany w maskach antysmogowych przebadany został przez Państwowy Instytut Badawczy CIOP. Wyniki badania potwierdzają skuteczność filtracji. Filtr N99 z węglem aktywnym stosowany w naszych maskach skutecznie absorbuje 99.9% toksyn i zanieczyszczeń takich jak: pleśń, kurz, dym tytoniowy, spaliny czy zawiesiny stałe PM2.5 i PM10 (smog). Chroni tym samym przed groźnymi następstwami chorób zakaźnych.

W zastawie:

 • maska z zaworem
 • 2 x filtr 99 z aktywnym węglem
 • ulotka

smog w mieście z kominów

Wymienny filtr N99 z aktywnym węglem

Zatrzymuje ponad 130 rodzajów substancji toksycznych z powietrza. Nie pozwala na przedostanie się do płuc: kurzu, pyłu węglowego, dymu z papierosów i spalin. Filtr zatrzymuje również substancje takie jak: PM2.5 i PM10 (smog). Filtr do masek Dragon Sport wyposażono w aktynwy węgiel.  Aktywny węgiel w filtrze ma zdolność pochłaniania dodatkowych substancji. Dzięki niemu filtrowana jest część uciążliwych gazów. Węgiel ma zdolność łączenia się z metalami ciężkimi. Pochłania opary benzyny i niektóre tlenki. Aktywnego węgla używa się by nie przepuszczać groźnych spalin i ograniczyć nieprzyjemny zapach. Dzięki filtrowi z aktywnym węglem ograniczymy ilość nieprzyjemnych zapachów jednak nie wyeliminujemy ich całkowicie.

Filtr N99 z aktywnym węglem Dragon Sport

Badania CIOP - PIB  

Badanie wskaźnika penetracji dla pyłu PM1

Badanie wskaźnika penetracji dla pyłu PM2.5

Badanie wskaźnika penetracji dla pyłu PM4

Badanie wskaźnika penetracji dla pyłu PM10

Jak zakładać maskę Dragon Sport?

Istotą dobrego założenia maski jest jego szczelność i oczywiście wygoda. Aby szczelnie założyć maskę Dragon Sport:

 1. Ustaw maskę w pionie ( zaciskiem nosowym do góry)
 2. Trzymając maskę obiema dłońmi przyłóż górną część pomiędzy nasadą nosa a 1/3 jego wysokości. Dolną część maski załóż pod brodę.
 3. Poprowadź oba paski na tył głowy pod uszami i zapnij rzep. Rzep należy zacisnąć tak by skrajne części maski były dociśnięte do twarzy ale nie unieruchamiały ruchów głowy. Zakres regulacji rzepem to ok 7cm.
 4. Dopasuj elastyczny zacisk nosowy tak, by maska przylegała do twarzy.

Budowa maski Dragon Sport

Zewnętrzna część maski wykonana z elastycznego neoprenu o grubości 2,8 mm. Zapewnia to idealne dopasowanie do twarzy. Jednocześnie maska skutecznie chroni przed zimnem. Materiał jest mocny i wytrzymały. Maskę można oczyszczać zwilżoną ściereczką z mikrofibry. Po wyjęciu filtra i zaworów możemy ją przepłukać pod bieżącą wodą (w temperaturze max 30oC).

Maskę wyposażono w elastyczny zacisk nosowy. Dzięki niemu można szczelnie i wygodnie dopasować maskę do twarzy. Jest to ważne szczególnie przy nosie i na policzkach. Zapobiega to zbieraniu się pary wodnej pod maską. Uniemożliwia przesuwanie się maski w trakcie uprawiania sportu.

Dwa zawory boczne przy pomocy których montujemy filtr N99. Nie pozwalają na zbieranie się pary wodnej w masce. Dopasowane są wielkością tak, by umożliwić swobodne wydychanie powietrza w trakcie uprawiania sportu.

Mocny rzep pozwala na wygodniejsze dopasowanie maski do obwodu głowy. Zakres regulacji wynosi około 7 cm.

budowa maski Dragon Sport

Jak dopasować odpowiedni rozmiar maski?

Rozmiar Wymiar A Wymiar B
S 12 cm 42- 46,5 cm
M 13 cm 46- 53 cm
L 13,7 cm 49- 58 cm
XL 15 cm 53- 60 cm

Wymiar A- zmierz odległość pomiędzy nasadą nosa, a końcem brody.
Wymiar B- zmierz obwód głowy zaczynając od czubka nosa, przez nasadę czaszki z tyłu głowy, do czubka nosa, pilnując by linia pomiaru była pod uszami.

dopasowanie rozmiaru Dragon sport

Jak wymienić filtr w masce Dragon Sport?

 1. Chwycić zawór z obu stron maski ( od wewnątrz za prosty element w centralnej części )
 2. Trzymając zawór z zewnątrz, przekręcić wewnętrzną część zgodnie z kierunkiem strzałki z napisem OPEN do poluzowania
 3. Zdjąć obie części zaworu, oraz odłożyć na bok gumową membranę
 4. Czynność powtórzyć dla drugiego zaworu
 5. Zdjąć zużyty fitr i założyć w identyczny spodób nowy
 6. Przełożyć węższą część zaworu przez otwór w filtrze i masce, ustawiając uskoki plastiku na zaworze pod kątem 45° w odchyleniu na prawo od pionu ( patrząc z zewnątrz)
 7. Przełożyć zewnętrzną część zaworu, tak by wystające bolce pokryły się z uskokami na wewnętrznej części zaworu
 8. Mocno docisnąć i przekręcić wewnętrzną część zaworu zgodnie z kierunkiem strzałki z napisem CLOSE aż do całkowitego zablokowania
 9. Wykonać to samo z drugim zaworem
Path: > > > Maska antysmogowa Dragon Sport 2016

Inne produkty