Filtr N99 Dragon Casual II Active Carbon 3 sztuki Powiększ

Filtr N99 Dragon Casual II Active Carbon 3 sztuki

Dragon

Maski Dragon Sport to najlepsza ochrona naszych płuc przed smogiem. Maski są wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu. Doskonale można je dopasować do twarzy i odwodu głowy. Wysokiej jakości Flitr N99 zatrzymuje ponad 130 rodzajów substancji toksycznych z pwietrza. Chrońmy nasze płuca przed szkodliwymi pyłami i smogiem.

Więcej

26,99 zł

Płatności

Więcej informacji

Dragon maski antysmogowe


Filtr N99 Dragon Casual Active Carbon to wymienny filtr do maski Dragon, modelu Casual. Filtr posiada certyfikat jakości. Skutecznie chroni nasze drogi oddechowe i płuca przed działaniem szkodliwych pyłów. Filtr Active Carbon to doskonała ochrona przed pyłkami roślin, kurzem i dymem papierosowym. Ponadto dzięki aktywnemu węglowi filtr ten powstrzymuje ponad 130 toksycznych substancji zagrażających naszemu zdrowiu. szczególnie niebezpieczne są dla nas pyły zawieszone PM2,5 oraz PM10. Są one głównym składnikiem miejskiego smogu, na którego działanie narażamy się każdej zimy.

Oznaczenie N99 to symbol amerykańskiej skali certyfikowania filtrów. Według niej filtry N99 zatrzymują conajmniej 99% lotnych cząstek.

Filtr według zapewnień producenta wystarcza na 20-50 godzin. Oczywiście zależy to przede wszystkim od warunków w jakich ją użytkujemy. Jeśli stopień zapylenia czy smogu w naszym otoczeniu przewyższa znacznie normy- musimy filtr wymieniać cześciej niż co 20-50 godzin.

W zastawie 3 filtry N99 z aktywnym węglem.

Prosta wymiana filtra

Filtr maski wymienisz bardzo prosto dzięki dwóm rzepom na obu końcach filtra. Do wymiany trzeba zdjąć zawór boczny.

Wymienny filtr dzięki rzepom maski Dragon

Co daje aktywny węgiel w filtrze?

Aktywny węgiel w filtrze Dragon ma zdolność pochłaniania dodatkowych substancji. Dzięki niemu filtrowana jest część uciążliwych gazów. Węgiel ma zdolność łączenia się z metalami ciężkimi. Pochłania opary benzyny i niektóre tlenki. Aktywnego węgla używa się by nie przepuszczać groźnych spalin i ograniczyć nieprzyjemny zapach. Dzięki filtrowi z aktywnym węglem ograniczymy ilość nieprzyjemnych zapachów jednak nie wyeliminujemy ich całkowicie.

filtr do maski dragon casual

Szkodliwe substancje składające się na smog:

Benz(a)piren to organiczny związek chemiczny będący przedstawicielem wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA). Wytwarza się on poczas spalania paliw stałych w niskiej temperaturze - a więc węgla i drewna w domowych instalacjach grzewczych. Dopuszczalny wskaźnik poziomu B(a)P w ciagu roku to 1 ng/m3. W 2015 roku stężenie w Krakowie zostało przekroczone aż ośmiokrotnie!
Benzo(a)piren wykazuje małą toksyczność ostrą, zaś dużą toksyczność przewlekłą, co związane jest z jego zdolnością kumulacji w organizmie. Podobnie jak inne substancje typu WWA jest związkiem silnie rakotwórczym. Związek ten jest mutagenny. Ponadto B(a)P przyczynia się do: podrażnienień oczu, nosa, gardła i oskrzeli.

Pył zawieszony (ang. particulate matter) to mieszanina cząstek zawieszonych w powietrzu. Taki pył często zawiera substancje toksyczne takie jak wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne (np. wspomniany wyżej rakotwórczy benzo[a]piren)jak również metale ciężkie oraz dioksyny i furany. Cząstki pyłu PM10 mają średnicę mniejszą niż 10 mikrometrów (w przybliżeniu to jedna piąta grubości ludzkiego włosa). Cząstki te są tak małe więc bez problemu docierają do górnych dróg oddechowych, oskrzeli i płuc.

Pył PM10 powoduje takie dolegliwości jak: kaszel, trudności z oddychaniem i zadyszkę. Stężenie substancji toksycznych jest szczególnie niebezpieczne w czasie wysiłku fizycznego. Cząsteczki pyłu PM10 zwiększają zagrożenie infekcjami układu oddechowego. Ponadto zaostrzają objawy chorób alergicznych np. astmy, kataru siennego czy zapalenia spojówek.

Na objawy i ich nasilenie wpływa wiele czynników. Zależy to od: stężenia pyłu w powietrzu, czasu ekspozycji oraz zwiększonej podatności nas samych. Wdychanie pyłu ma również negatywny wpływ na zdrowie kobiet ciężarnych oraz rozwijającego się płodu.

Pył zawieszony PM 2,5 jego cząstki są jeszcze mniejsze. Mają średnicę mniejszą niż 2,5 mikrometra i bez problemu docierają do górnych dróg oddechowych oraz płuc. Tak drobne cząsteczki pyłów mogą przenikać do krwiobiegu. Jeśli narażami się na długotrwałe działanie wysokiego stężenia pyłu możemy mieć problemy z nadciśnieniem. Zwiększa się ryzyko zachorowań na choroby nowotworowe płuc.

smog w mieście z kominów

Jak wymienić filtr w masce Dragon Casual?

  1. Chwycić zawór z obu stron maski ( od wewnątrz za prosty element w centralnej części )
  2. Trzymając zawór z zewnątrz, przekręcić wewnętrzną część zgodnie z kierunkiem strzałki z napisem OPEN do poluzowania
  3. Zdjąć obie części zaworu, oraz odłożyć na bok gumową membranę
  4. Zdjąć zużyty fitr i założyć w identyczny spodób nowy
  5. Przełożyć węższą część zaworu przez otwór w filtrze i masce, ustawiając uskoki plastiku na zaworze pod kątem 45° w odchyleniu na prawo od pionu ( patrząc z zewnątrz)
  6. Przełożyć zewnętrzną część zaworu, tak by wystające bolce pokryły się z uskokami na wewnętrznej części zaworu
  7. Mocno docisnąć i przekręcić wewnętrzną część zaworu zgodnie z kierunkiem strzałki z napisem CLOSE aż do całkowitego zablokowania

Maska Dragon Casual w pionie

Path: > > > Filtr N99 Dragon Casual II Active Carbon 3 sztuki

Inne produkty