Filtr N99 Dragon Casual Standard 3 sztuki Powiększ

Filtr N99 Dragon Casual Standard 3 sztuki

Dragon

Filtr N99 Dragon Casual Standard to podstawowa ochrona dla naszych płuc. Filtr zatrzymuje szkodliwe pyły takie jak: pyłki roślin, kurch i inne alergeny. Ponadto nie musimy się już obawiać dymu z papierosów, czy szkodliwych tosyn ze spalin. 

Więcej

Produkt niedostępny. Napisz do nas jeśli czekasz by go kupić: info@alltheway.pl

15,99 zł

Płatności

Więcej informacji

Dragon maski antysmogowe

Filtry Dragon zapewniają 99,9% skuteczności w działaniu. O ich niezawodności zapewnia nas Centralny Instytut Ochrony Pracy- Państwowy Instytut Badawczy. Filtry N99 to cetyfikowany produkt o bardzo wyskokiej jakości. Zapewnia bezpieczeństwo naszych płuc przed smogiem. Ponadto może łagodzić objawy alergii na pyłki oraz kurz. 

Oznaczenie N99 to symbol amerykańskiej skali certyfikowania filtró. Według niej filtry N99 zatrzymują conajmniej 99% lotnych cząstek.

Filtr według zapewnień producenta wystarcza na 20-50 godzin. Oczywiście zależy to przede wszystkim od warunków w jakich ją użytkujemy. Jeśli stopień zapylenia czy smogu w naszym otoczeniu przewyższa znacznie normy- musimy filtr wymieniać cześciej niż co 20-50 godzin.

W zestawie 3 sztuki filtra N99 Dragon Casual Standard.

Szkodliwe substancje składające się na smog:

Benz(a)piren to organiczny związek chemiczny będący przedstawicielem wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA). Wytwarza się on poczas spalania paliw stałych w niskiej temperaturze - a więc węgla i drewna w domowych instalacjach grzewczych. Dopuszczalny wskaźnik poziomu B(a)P w ciagu roku to 1 ng/m3. W 2015 roku stężenie w Krakowie zostało przekroczone aż ośmiokrotnie!
Benzo(a)piren wykazuje małą toksyczność ostrą, zaś dużą toksyczność przewlekłą, co związane jest z jego zdolnością kumulacji w organizmie. Podobnie jak inne substancje typu WWA jest związkiem silnie rakotwórczym. Związek ten jest mutagenny. Ponadto B(a)P przyczynia się do: podrażnienień oczu, nosa, gardła i oskrzeli.

Pył zawieszony (ang. particulate matter) to mieszanina cząstek zawieszonych w powietrzu. Taki pył często zawiera substancje toksyczne takie jak wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne (np. wspomniany wyżej rakotwórczy benzo[a]piren)jak również metale ciężkie oraz dioksyny i furany. Cząstki pyłu PM10 mają średnicę mniejszą niż 10 mikrometrów (w przybliżeniu to jedna piąta grubości ludzkiego włosa). Cząstki te są tak małe więc bez problemu docierają do górnych dróg oddechowych, oskrzeli i płuc.

Pył PM10 powoduje takie dolegliwości jak: kaszel, trudności z oddychaniem i zadyszkę. Stężenie substancji toksycznych jest szczególnie niebezpieczne w czasie wysiłku fizycznego. Cząsteczki pyłu PM10 zwiększają zagrożenie infekcjami układu oddechowego. Ponadto zaostrzają objawy chorób alergicznych np. astmy, kataru siennego czy zapalenia spojówek.

Na objawy i ich nasilenie wpływa wiele czynników. Zależy to od: stężenia pyłu w powietrzu, czasu ekspozycji oraz zwiększonej podatności nas samych. Wdychanie pyłu ma również negatywny wpływ na zdrowie kobiet ciężarnych oraz rozwijającego się płodu.

Pył zawieszony PM 2,5 jego cząstki są jeszcze mniejsze. Mają średnicę mniejszą niż 2,5 mikrometra i bez problemu docierają do górnych dróg oddechowych oraz płuc. Tak drobne cząsteczki pyłów mogą przenikać do krwiobiegu. Jeśli narażami się na długotrwałe działanie wysokiego stężenia pyłu możemy mieć problemy z nadciśnieniem. Zwiększa się ryzyko zachorowań na choroby nowotworowe płuc.

smog w mieście z kominów

Jak wymienić filtr w masce Dragon Casual?

  1. Chwycić zawór z obu stron maski ( od wewnątrz za prosty element w centralnej części )
  2. Trzymając zawór z zewnątrz, przekręcić wewnętrzną część zgodnie z kierunkiem strzałki z napisem OPEN do poluzowania
  3. Zdjąć obie części zaworu, oraz odłożyć na bok gumową membranę
  4. Zdjąć zużyty fitr i założyć w identyczny spodób nowy
  5. Przełożyć węższą część zaworu przez otwór w filtrze i masce, ustawiając uskoki plastiku na zaworze pod kątem 45° w odchyleniu na prawo od pionu ( patrząc z zewnątrz)
  6. Przełożyć zewnętrzną część zaworu, tak by wystające bolce pokryły się z uskokami na wewnętrznej części zaworu
  7. Mocno docisnąć i przekręcić wewnętrzną część zaworu zgodnie z kierunkiem strzałki z napisem CLOSE aż do całkowitego zablokowania

Maska Dragon Casual w pionie

Path: > > > Filtr N99 Dragon Casual Standard 3 sztuki

Inne produkty