Lista produktów marki Morgan Blue

Marka Morgan Blue powołana została do życia w 1994 r. Wcześniej przez lata oleje do samochodów i maszyn rolniczych produkowane były pod nazwą "Morgan Oils".

W 1994 r. Nick Vandecauter, mechanik drużyny Lotto, skontaktował się z firmą w sprawie smarów do rowerów. Morgan Oils odpowiedziało produkując kilka ich rodzajów. Po szczegółowych testach tych próbek, dopracowaniu ich formuły i Morgan Oils zostało sponsorem drużyn Belgian Lotto i French Casino, jeszcze zanim rozpoczęło faktyczną sprzedaż produktów w branży rowerowej.

W ramach kolejnego rozwoju Morgan Oils opracowało środek do czyszczenia łańcuchów. Po dodaniu do niego pewnych składników, środke stał się niebieski. Wiele osób zaczęło stosować określenie "Morgan Blue", co zaowocowało decyzją o zmianie nazwy firmy.  

Dystrybucję w Belgii rozpoczęto od wprowadzenia do sprzedaży olei, smarów i środka do odtłuszczania. Z biegiem lat poszerzano asortyment środków do konserwacji rowerów i w 2005 r. wprowadzono nawet produkty do masażu, aby stworzyć kompletną ofertę dla branży rowerowej. Morgan Blue tworzy wyjątkowej jakości produkty, zarówno dla rowerów, jak i dla rowerzystów. Wszystkie te produkty są wykonane bez udziału podwykonawców, aby były zgode z wymagającymi standardami i posiadały najwyższy poziom wydajności.  

W 2014 r. Morgan Blue wprowadziło 53 produkty do konserwacji i 15 produktów do masażu. Dla rowerów Morgan Blue produkuje smary, oleje, środki czyszczące i konserwujące, do wszystkich zastosowań i na wszystkie warunki pogodowe. Dla rowerzystów Morgan Blue oferuje szeroką gamę rozgrzewających olejków, środków higienicznych i kremów, wytwarzanych z naturalnych składników i przetestowanych podczas World Tour. Firma posiada przedstawicielstwa na całym świecie, od Chin po Australię, od Norwegii po RPA, od USA po Japonię...  

Z roku na rok Morgan Blue sponsoruje coraz więcej profesjonalnych drużyn kolarskich. Obecnie oleje Morgan Blue są na ponad 60% łańcuchów i ponad 20% nóg w peletonie World Tour. Ponad 20 profesjonalnych drużyn kolarskich wybiera produkty tej firmy. Współpraca nie polega jedynie na przekazywaniu produktów sportowcom, ale również na ścisłej wymianie informacji i spostrzeżeń z mechanikami, trenerami i masażystami oraz samymi kolarzami. Informacje ze środowiska profesjonalnego kolarstwa używane są do ciągłej poprawy produktów i była także sygnałem dla firmy do rozpoczęcia produkcji smarów dedykowanych dla kolarstwa sportowego.Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji