Żywność liofilizowana

Żywność liofilizowana to żywność konserwowana metodą liofilizacji czyli suszenia po zamrożeniu z zastosowaniem obniżonego ciśnienia. Proces liofilizacji polega na usunięciu od 70% do 96% wody. Dzięki temu rozwój mikroorganizmów jest zatrzymany. Tak przygotowane danie, spakowane w poręczne opakowanie można zabrać ze sobą na każdą wyprawę. Żywność liofilizowana to pełnowartościowy posiłek przydatny przy każdej dłuższej outdoorowej aktywności. Liofilizowane dania są wysokoenergetyczne, dzięki czemu ten z pozoru mały posiłek doda energii na długo. Liofilizaty są przydatne gdy zależy nam na pełnowartościowym posiłku, który nie zajmie dużo miejsca w naszym plecaku czy bagażu i będzie lekki. Średnia waga liofilizowanego dania obiadowego to ok 100g. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie gdy chcemy zjeść ciepły i pożywny posiłek i nie nosić ze sobą całego zapasu żywności. Wystarczy zagotować wodę, zalać nią sproszkowany posiłek, odczekać podany czas i gotowe.

Liofilizowane posiłki dzielą się na:

 • dania główne
 • zupy
 • śniadania
 • owoce

Żywność liofilizowana Jest 55 produktów

Podkategorie

 • Dania główne

  Liofilizowane dania główne to podstawowy główny posiłek na wielu wyprawach. Po solidnym wysiłku taki posiłek to czysta przyjemność. Takie danie przygotujesz z łatwością. Potrzebny jest Ci tylko wrzątek. Gorącą wodą zalewasz danie główne liofilizowane i po kilku minutach jest świetny posiłek. Podczas procesu liofilizacji danie zostało pozbawione wody, dzięki czemu jest lekkie i możemy je zabrać na każdy wyjazd, wycieczkę czy wyprawę. Żywność liofilizowana jest więc bardzo poręczna i przydatna. Pamiętajmy tylko by poczekać kilka minut zanim zabierzemy się do jedzenia. Warto też zamieszać zalany proszek by dobrze rozprowadzić wodę. Liofilizat nasiąknie wodą i gorący pożywny posiłek mamy gotowy.

 • Zupy

  Zupa to jeden z podstawowych posiłków w ciągu dnia. Nic tak nie rozgrzewa i smakuje po dużym wysiłku jak ciepła zupa. Liofilizowane dania zachowują wszystkie swoje wartości. Dzięki nowoczesnej technologii, liofilizowane dania mają niską wagę i mały rozmiar. Możesz zabrać je na każdą wycieczkę, wyprawę czy wyjazd w delegację nie martwiąc się o miejsce w bagażu. Jest to świetny posiłek do którego przygotowania będziesz potrzebować tylko gorącą wodę. Zalewamy proszek z zupą i po kilku minutach mamy świetny, rozgrzewający posiłek.

 • Śniadania

  Śniadania Lyofood, to sycące i rozgrzewające potrawy. Są wysokoenergetycze, dzięki czemu pozwolą zacząć dzień z duża dawką energii. Wykonane z naturalnych składników, skomponowane przez dietetyków i kucharzy. Liofilizowane dania, doskonałe do zabrania ze sobą na każdę wyprawę i wycieczkę. Wystarczy wrzątek, kilka chwil i gotowe. Nie potrzebujesz dodatkowych naczyń, torebki z żywnością Lyofood, zostały tak zaprojektowane byś mógł przygotować w nich swój liofilizowany posiłek. Śniadanie Lyofood są bezglutenowe i wegańskie.

 • Koktajle i owoce

  Koktajle i owoce, to propozycja od Lyofood, ktorą możesz zjeść na deser lub drugie śniadanie. Liofilizowane miksy owocowe, warzywne, ziołowe, to bardzo ciekawa opcja posiłku na wyprawie. Niesamowicie energentyzujące i bogate w witaminy. Dzięki procesowi liofilizacji możesz zabrać ze sobą w każdy zakątek świata koktajl z buraka czy jarmużu. To nowość na rynku liofilizatów, która zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających podróżników.

  Eko proszki Lyofood to poddane liofilizacji koktajle owocowe. To witaminowe bomby, bardzo proste w przygotowaniu. Wystarczy woda, bidon lub nie, zalewasz, mieszasz i gotowe. Są pyszne, zdrowe, bezglutenowe, odpowiednie dla wegan.

na stronę
Wyświetlono 1 - 12 z 55 produktów
Wyświetlono 1 - 12 z 55 produktów