Gąbka Green Oil Powiększ

Gąbka Green Oil

Green Oil
5060181320118

Bo mycie roweru może być fair!

Gąbka Ecosponge, zwilżona wodą, zwiększa swoją objętość i ulega zmiękczeniu, wóczas staje się doskonałym, delikatnym narzędziem do mycia ramy i elementów lakierowanych. To pierwszy tego typu produkt wykonany według zasad „Fair trade”, czyli Sprawiedliwego Handlu i wchodzi w skład super zestawu Eco Rider Deluxe. 

Więcej

Produkt niedostępny. Napisz do nas jeśli czekasz by go kupić: info@alltheway.pl

19,90 zł

Płatności

Więcej informacji

Gąbka Ecosponge, dzięki zwilżeniu wodą, zwiększa swoją objętość i ulega zmiękczeniu, stając się doskonałym, delikatnym narzędziem do mycia ramy i elementów lakierowanych. Produkt wykonany według zasad „Fair trade”, czyli Sprawiedliwego Handlu!
 

Czym jest “Fair Trade” - Sprawiedliwy Handel?

To pojęcie, które dotyczy wytwarzania dóbr w krajach rozwijających się, w których nie istnieją jeszcze skodyfikowane prawa pracownicze ani wyspecjalizowany przemysł wielkoskalowy. Pojęcie „Fair trade” dotyczy głównie produktów rolnych i chałupniczych, wykonanych ręcznie. Dobrym przykładem jest kawa lub małe zabawki z drewna.

 

Istnieje dziesięć głównych zasad Fair trade. Ich ogólne brzmienie formuje nie tylko filozofię uczciwego traktowania pracowników, ale też gwarantuje im stałe dochody związane z długoterminowymi dostawami ich produktów na światowe rynki.

 

Wiele produktów przemysłu rowerowego nie wymaga certyfikatu Fair trade, ponieważ powstają w wielkich fabrykach na liniach produkcyjnych. Obowiązują w nich odrębne, regulowane przez ONZ przepisy, niż na plantacjach czy w małych warsztatach w krajach Trzeciego Świata, bardziej skoncentrowane na indywidualnych i zbiorowych prawach pracownika – prawie do przepisowych godzin pracy, terminowego otrzymania wynagrodzenia, prawa do urlopów itp. Podobieństwa jednak istnieją.

 

W krajach Unii Europejskiej istnieje pojęcie płacy minimalnej i ubezpieczenia socjalnego, dlatego termin „Fair trade” nie obowiązuje w krajach uprzemysłowionych.

 

Otrzymanie uczciwej zapłaty za produkty Fair trade oznacza dodatkowe środki na przetrwanie okresu burzy – czasem rozumianej dosłownie, bo padający deszcz w porze monsunowej może zniszczyć wszystkie uprawy. To oznacza pieniądze na zakup żywności, możliwość zainwestowania w edukację, podtrzymanie środowiska i szereg innych rzeczy wyszczególnionych na stronie organizacji Fair Trade. Celem nadrzędnym jest przerwanie cyklu ubóstwa.

Gąbka Ecosponge powstaje na plantacjach na Filipinach. Robi się ją z roślin, które są naturalne dla tego ekosystemu, uprawiane w filipińskich lasach w sposób odnawialny. Zyskuje na tym i środowisko, i ludzie.

 

Czy nie lepsza by była naturalna gąbka z dna morskiego? Dzisiejszy popyt na naturalną gąbkę doprowadza do trudno usuwalnych uszkodzeń dla ekosystemów, ponieważ zbiór gąbki często pozostaje poza wszelką kontrolą. Produkcja gąbek według zasad Fair Trade to krok w stronę ekologii. 

Zapraszamy do obejrzenia materiału promocyjnego!

http://www.youtube.com/watch?v=NpJJcNtzfms#t=24

Path: > > > > Gąbka Green Oil

Inne produkty